امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125493
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
زهره الهیان، عضو گروه آینده‌نگری سلامت فرهنگستان علوم پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص طرح تحول نظام ...

زهره الهیان، عضو گروه آینده‌نگری سلامت فرهنگستان علوم پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص طرح تحول نظام سلامت در کشور اظهار داشت: نکته کلیدی‌ که به نظر بنده می‌رسد، این است که دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید اولویت‌های خود را مشخص کند.

وی ادامه داد: قطعاً یکی از اولویت‌های اساسی، پیشگیری و آموزش عمومی است و بر اساس آموزه‌های اسلام اعتقاد داریم پیشگیری مقدم بر درمان است.

الهیان افزود: متأسفانه به واسطه طرح نظام سلامت بیشتر اولویت بر درمان است و باید فکر کنیم آیا اعتباری که امسال در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است، اعتباری است که سالهای آینده نیز در اختیار هم قرار می‌گیرد؟ و در صورت عدم وجود این اعتبار در سال‌های آینده شرایط درمان مردم چه خواهد شد؟

عضو گروه آینده‌نگری سلامت فرهنگستان علوم پزشکی یادآور شد: آیا بهتر نیست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اولویت خود را بر پیشگیری، بهداشت و آموزش عمومی قرار دهد تا مجبور نباشیم این میزان هزینه برای درمان استفاده کنیم؟

وی اضافه کرد: در سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع تاکید شده است و بر مقوله فرهنگ‌سازی، آموزش و مشارکت عمومی در امر سلامت تاکید شده است.

الهیان خاطرنشان کرد: کلیت این طرح دارای نکات مثبت و خوبی است مانند پیشگیری و جلوگیری از دریافت زیرمیزی و واقعی شدن تعرفه‌ها که به عنوان نکات مثبت طرح است اما آنچه مسلم است اینکه زمانی ثمرات این طرح مشخص می‌شود که در آن مقوله پیشگیری، آموزش عمومی و فرهنگ‌سازی جدی گرفته شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها