امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125497
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
 به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ مجتبی شاکری ضمن بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; دیدن کرد.

 به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ مجتبی شاکری ضمن بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; دیدن کرد.

وی در این بازدید درباره نظارت شورا بر پروژه های شهرداری گفت: اعمال نظارت یکی از ابزارهای مهمی است که اگر شورای شهر آن را در اختیار نداشته باشد، به نیمی از وظایف خود، یعنی نظارت بر حسن اجرای مصوباتش عمل نکرده و عملا مصوبات شورا روی زمین می ماند.

شاکری افزود: یکی از بخش های مورد نظارت ما، رسیدگی به نحوه اجرای پروژه های مورد نیاز شهر است که این کار از طریق دسترسی اعضا به کد پروژه ها امکان پذیر شده است. به این ترتیب، ما می توانیم از جزئیات برگزاری مزایدات و مناقصات، قراردادها و شرایط آنها و فازبندی پروژه ها اطلاع پیدا کنیم.

عضو شورای شهر اذعان داشت: یکی از مضایق شهرداری این است که بودجه پایدار ندارد و باید بخشی از بودجه خود را از طریق بودجه غیرنقدی تامین کند و این کار، یعنی تبدیل بودجه غیرنقدی به نقدی کار دشواری است.

شاکری اضافه کرد: از سوی دیگر، یافتن پیمانکاری که حاضر شود با بودجه غیرنقدی قرارداد ببندد و در زمان اجرای پروژه از سرمایه خود هزینه کند، سخت است. به همین دلیل بودجه پروژه صدر از طریق بودجه نقدی و غیرنقدی تامین شد.

وی در پایان درباره ضرورت اجرای این پروژه گفت: مباحث کارشناسی بسیاری درباره ضرورت و لزوم اجرای این پروژه مطرح شده است. البته ما آن زمان در شورای شهر حضور نداشته ایم، اما آنچه بدیهی است، شهرداری مجری مصوبات شورا است و نمی تواند مستقلا درباره دو طبقه کردن اتوبانی یا احداث تونلی تصمیم بگیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها