امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125499
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، همزمان با پنجمین روز از برگزاری نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها کبری خزعلی با حضور در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، همزمان با پنجمین روز از برگزاری نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها کبری خزعلی با حضور در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به سند فرهنگی کشور اشاره کرد و گفت: بحثی که امروز در دستور کار ما و در رأس برنامه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگی اجتماعی قرار دارد حکم اخیر مقام معظم رهبری است که یک تحول اساسی در مدیریت فرهنگی کشور ایجاد کرد و آن را به روز کرد و بهاری برای کشور ایجاد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: بحثی که ایشان فرمودند سیر کمالی شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترسیم کردند و یک مهندسی جامعی برای نظام و آینده و پیشبرد کار فرهنگی نظام انجام دادند.

خزعلی ادامه داد: آغاز کار شورای عالی انقلاب فرهنگی یک ستاد بود که بعد به شورای عالی تبدیل شد، با تمام وظایف‌ها و سیاستگذاری‌هایی که انجام می‌دهد به بلوغی از سیاستگذاری رسید و سیاست‌های راهبردی و راهبردهای عملی و برنامه ملی را تدوین کرد و در هشت سال اخیر بیشترین تلاش را در این عرصه داشته است و اسناد مهم راهبردی را تهیه کرد که سیاست‌های کلان به برنامه‌ های راهبردی، اقدامات عملی و برنامه ملی تبدیل شود و هم‌اکنون سند نقشه جامعه علمی کشور تدوین شده است.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان اظهار داشت: سند تحول نظام آموزشی کشور برای آموزش ابتدایی و عمومی و سند مهندسی فرهنگی کشور تدوین شده است و سند تحول بنیادین علوم انسانی در دست تدوین است که البته این کار با تاخیر فراوانی در حال انجام است و مقام معظم رهبری بارها از روند اجرایی آن انتقاد کرده‌اند.

خزعلی ادامه داد: هم‌اکنون زمان آن رسیده است که از مرحله سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی و تدوین برنامه‌های ملی وارد برنامه‌های عملی، اجرا، پایش و رصد نتیجه آنها شویم. تثبیت، تبیین و انفاذ ماهیت فرهنگی نکته‌ای است که همواره مقام معظم رهبری به آن تاکید داشتند و ایشان بارها تاکید کردند که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به اسم خود پایبند باشند.

وی اظهار داشت: ایشان فرمودند شما شورای عالی انقلاب فرهنگی هستید و باید تمام این ابعاد در تمام حرکت‌ها و رفتارهای شما تجلی پیدا کند. کار در شورای عالی انقلاب فرهنگی باید شورایی باشد و نظرات فردی جلو نرود. کار انقلابی باشد و دچار ایستایی و رکود نشود، باید فرهنگی باشد و تداوم و استمرار انقلابی آن حفظ شود و سپس تبیین و تثبیت شود و نباید سیاست ها صرفا به عنوان یک سیاست کنار گذاشته شود بلکه باید تا فرهنگسازی و تثبیت آن پیش برویم.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان افزود: یکی از مسائل مهم موضوع بازآرایی دستگاه‌ها است که باید بررسی کنیم که نیاز به چه دستگاه‌هایی کم شده است و چه دستگاه‌هایی باید ایجاد شود. چه ساختارهایی ادغام و چه ساختارهایی از ادغام آنها باید ایجاد شود که به تناسب شرایط زمان ممکن است تغییراتی صورت گیرد و این به معنای یک جامعه پویا با مدیریت حکیمانه و مهندسی دقیق علمی است.

خزعلی ادامه داد: هم‌اکنون ما به مسئله بازآرایی ساختاری نیاز داریم و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تغییر ساختارها مشغول به کار شده است و ساختار راهبردی مهندسی فرهنگی نیز به تصویب نهایی رسیده است و این ستاد از این پس باید تغییرات فرهنگی کشور را رصد کند چراکه هم‌اکنون نزدیک به یک دهه بر روی مهندسی فرهنگی کار علمی انجام شده است که هم‌اکنون مردم در عمل باید محصول آن را ببینند. این ستاد از شب گذشته به اجرا نزدیک شده است و به زودی رسانه‌ها باید مطالبه کنند که در اولین جلسات چه موضوعاتی تصویب شد و در چه مرحله‌ای از اجرا هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار