امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12550
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 110
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، هفته نامه «لوکانارد انشینیه» فرانسه فاش کرد که شبه نظامیان سلفی قبل از اعزام به سوریه برای پیوستن به ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، هفته نامه «لوکانارد انشینیه» فرانسه فاش کرد که شبه نظامیان سلفی قبل از اعزام به سوریه برای پیوستن به گروه‌های مسلح در 3 اردوگاه لیبی آموزش می‌بینند.

یک دیپلمات فرانسوی به این هفته نامه گفت: نیروهای فرانسوی در بمباران پایگاه‌های معمر القذافی مشارکت داشتند بدون اینکه متوجه باشند فردا روزی همچون امروز در این کشور پهناور چه اتفاقی روی می‌دهد.

وی افزود: بسیاری از افسران ستاد مشترک ارتش فرانسه به این اشتباه بزرگ فرانسه معترف هستند.

این هفته نامه نوشت: دستگاه اطلاعات نظامی فرانسه اردوگاه‌هایی در جنوب لیبی را تحت نظارت دارد که صدها تن از شبه نظامیان عربی و آفریقایی در آنجا برای جنگ در سوریه و منطقه ساحل آفریقا آموزش نظامی می‌بینند.

لوکانارد نوشت: این‌ها میراث جنگ فرانسه و انگلیس در لیبی است، گزارش‌های دستگاه اطلاعات فرانسه حاکی است که سه مرکز آموزش نیروهای مسلح در لیبی وجود دارد که هر کدام پذیرای 300 شبه نظامی داوطلب است.

این هفته نامه فرانسوی ادامه داد: بر اساس گزارش دستگاه اطلاعات فرانسه این اردوگاه‌ها در منطقه فزان بین شهر غط در نزدیکی مرزهای الجزایر با شهر صباح در نزدیک مرزهای نیجر واقع هستند.

به نوشته لوکانارد یکی از این اردوگاه‌های آموزشی مخصوص آموزش نحوه بمب‌گذاری در خودروها و دو واحد دیگر مخصوص آموزش نیروهای جنگجو است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها