امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125503
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید نظام‌الدین موسوی در ادامه نشست مشترک خبرگزاری‌های فارس و تسنیم که در محل غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید نظام‌الدین موسوی در ادامه نشست مشترک خبرگزاری‌های فارس و تسنیم که در محل غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات برگزار شد درخصوص شعار بیستمین نمایشگاه مطبوعات مبنی بر رسانه، آزادی مسئولانه اظهارداشت: به طور طبیعی وجه اول مربوط به رسانه می‌شود و برای رسانه‌ها تبیین شده است.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه افزود: در تمام دنیا رسانه‌ها با ماهیت سکولار و ماهیت دینی تشکیل شده‌اند و به طور طبیعی وجود رسانه‌های متعهد به نوعی بیانگر وجود آزادی و به رسمیت شناخته شدن تفاوت‌ها است.

وی با بیان اینکه یک وجه این آزادی وجود مطبوعات است، ادامه داد: برخی از جوامع شاخص‌های حرفه‌ای خود را وجود و تکثر مطبوعات می‌دانند.

وی با بیان اینکه البته ما معتقد نیستیم هرچه تعداد رسانه افزایش یابد آن جامعه رشد بیشتری دارد، بیان داشت: نگاه و دیدگاه‌های متفاوت به معنای وجود آزادی در جامعه است، آزادی را باید به عنوان یک محور دانست چرا که قانون اساسی نیز آزادی مطبوعات را به رسمی شناخته است.

موسوی در ادامه سخنان خود یادآور شد: در کشورهایی که دارای آزادی‌های بی قید و بند هستند برای آزادی نیز حدودی قائل شده‌اند به طوریکه در لیبرال‌ترین کشورها باز هم چارچوب‌هایی وجود دارد .

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: در کشور ما نیز که یک جامعه مکتبی است، قانون، شرع، اخلاق و منافع ملی باید به عنوان چارچوب و حدود رسانه‌ها قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مسئولیت به عنوان محدودیت نیست، ابراز داشت: رسانه مسئول رسانه‌ای نیست که محدودیت‌ها را رعایت کند چرا که رسانه یک اهداف و مسئولیت‌های اجتماعی نیز دارد.

موسوی همچنین با تاکید بر این نکته که رسانه‌ها باید ببینند در خصوص منافع ملی چه اقدامی را انجام داده‌اند، افزود: رسانه‌ها باید در چارچوب و حدودی که آزادی قرار داده است به مسئولیت‌های اجتماعی خود نیز عمل کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها