امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125504
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سیدنظام‌الدین موسوی در ادامه نشست مشترک میان خبرگزاری‌های فارس و تسنیم با اشاره به موضوعات مختلفی که در خصوص حادثه ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سیدنظام‌الدین موسوی در ادامه نشست مشترک میان خبرگزاری‌های فارس و تسنیم با اشاره به موضوعات مختلفی که در خصوص حادثه اسیدپاشی توسط رسانه‌ها مطرح شد، اظهارداشت: از زوایای مختلف می‌توان این امر را ارزیابی و مورد مطالعه قرار داد به طوریکه اسیب‌شناسی‌های مختلفی را در این باره می‌توان عنوان کرد.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه بخشی از این امر به اطلاع‌رسانی دستگاه‌های مسئول باز می‌گردد، ابراز داشت: در برخی از حیطه‌هایی که لازم است دستگاه‌های مسئول به موقع اطلاع‌رسانی کنند متاسفانه این امر صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه لازم است دستگاه‌های ذیربط در خصوص بحران‌ها به طور طبیعی اطلاع‌رسانی داشته باشند، ادامه داد: شرط اول برای فضای امن اطلاع‌رسانی و فضای رسانه‌ای باید اطلاع‌رسانی توسط مسئولان باشد.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; یادآور شد: برخی از مسائلی که بحران نیستند و فرصت تلقی می‌‌شوند به دلیل عدم اطلاع‌رسانی از کانال‌های مربوطه و درست در رسانه‌های خارجی به تهدید تبدیل می‌شوند و این یک ایراد است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید دوره‌های مدیریت بحران و ارتباطات بحران را بگذرانند، گفت: رسانه‌های مسئول و متعهد وظیفه دارند جلوی برخی از شایعات را بگیرند.

موسوی اضافه کرد: در مورد حادثه اسیدپاشی شاهد آسیبی بودیم مبنی بر اینکه برخی از رسانه‌ها با وارونه نمایی و راهزنی خبری ماجرای اجتماعی را به بحران تبدیل کردند همچنین آن را به طیف خاصی نسبت دادند که این امر به تعبیر رئیس مجلس شورای اسلامی نامردی بود.

به گفته موسوی، در ارتباط و مدیریت بحران، رسانه‌های متعهد بحران محلی را در حد بحران محلی نگه می‌دارند و به بحران ملی تبدیل نمی‌کنند.

وی گفت: باید درخصوص کسانی که در یک پدیده اجتماعی قربانی شده‌اند حرف‌ها زده شود و ساکت نماند اما نباید این مسئله را تبدیل به یک بحران کرد.

موسوی به عملکرد برخی از رسانه‌های داخلی در انعکاس اخبار اسیدپاشی در استان اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه برخی از رسانه‌های داخلی اخبار اسیدپاشی در سالهای گذشته را به عنوان خبر بازنشر کردند و لینک آن را منتشر کردند و معضل محلی را به عنوان بحران ملی انعکاس دادند.

مدیر عامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تاکید بر رعایت چارچوب‌ها و منافع ملی ادامه داد: در کشور انگلیس از سال 2012 تا 2013 در طی یک سال 105 مورد اسیدپاشی رخ داد اما رسانه‌های این کشورها منافع کشور خود را رعایت کردند.

وی همچنین به عملکرد برخی از رسانه‌ها از جمله بی‌بی‌سی‌ انگلیس، اسپانیا و بلژیک در منصرف کردن آمن بهرامی قربانی اسیدپاشی در سالهای گذشته برای قصاص اشاره کرد و گفت: برخی از رسانه‌های داخلی در پازلی که دشمن تعریف کرده بود قرار گرفتند و این آزادی مسئولانه نیست و به شایعات غیررسمی دامن ردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها