امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125509
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طبق نتایج نظرسنجی‌ موسسه «پیو» بعد از آنکه کنترل سنا به دست جمهوری‌خواهان افتاد، حدود ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طبق نتایج نظرسنجی‌ موسسه «پیو» بعد از آنکه کنترل سنا به دست جمهوری‌خواهان افتاد، حدود نیمی از مردم آمریکا (48 درصد)، اعلام کردند که از اینکه کنترل سنا به دست جمهوری‌خواهان افتاد، خوشحال هستند و 38 درصد نیز ابراز ناخشنودی کردند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که 44 درصد از مردم آمریکا از طرح‌های سیاسی رهبران جمهوری‌خواه حمایت می‌کنند و 43 درصد نیز سیاست‌ها و طرح‌های رهبران جمهوری‌خواه کنگره برای آینده را تأیید نمی‌کنند.

این نظرسنجی که در بین روزهای 6 تا 9 نوامبر در بین یکهزار و 353 آمریکایی برگزار شد، حاکی از آن است که 41 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی آمریکا اعلام کردند که رهبران کنگره باید هدایت حل مشکلات کشورشان را به دست گیرد و 40 درصد دیگر گفتند که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا باید هدایت امور را به دست گیرد.

بسیاری از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقد بودند که اوباما در دو سال پایانی ریاست‌جمهوری خود اقدامات اندکی را انجام خواهد داد و این در حالی است که چهار سال پیش، تعداد بیشتری از مردم آمریکا خواهان اوباما بودند و او را به رهبران جمهوری‌خواه ترجیح می‌دادند.

نظرسنجی صورت گرفته نشان داد که میزان محبوبیت اوباما تغییر آنچنانی نداشته است و 43 درصد از آمریکایی‌ها از عملکرد وی راضی هستند و 52 درصد دیگر ناراضی هستند.

مسئله دیگری که در این نظرسنجی مشخص شد این بود که تنها 6 درصد از مردم آمریکا معتقدند که اوباما می‌تواند در دو سال باقی مانده از ریاست‌جمهوری‌اش کارهایی را که تمایل داشته انجام بدهد، محقق کند. 59 درصد گفتند که کارهای زیادی نمی‌تواند در این مدت انجام دهد.

در انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا، جمهوری‌خواهان موفق شدند کنترل سنا را از دست دموکرات‌ها خارج کنند و به همین دلیل بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که اوباما در دو سال باقیمانده ریاست‌جمهوری خود با چالش‌های زیادی از طرف جمهوری‌خواهان مواجه خواهد بود.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها