امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125514
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالعزیز خوجه» وزیر اطلاع رسانی و فرهنگ برکنار شده عربستان از کشورش خواست که سیاست های ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالعزیز خوجه» وزیر اطلاع رسانی و فرهنگ برکنار شده عربستان از کشورش خواست که سیاست های خود در قبال یمن را تغییر دهد.

این وزیر سعودی که بعد از دستور توقیف شبکه وهابی وصال در پی حادثه حمله به عزاداران حسینی در استان الاحساء عربستان از سمت خود برکنار شده (جزئیات بیشتر) از ریاض خواست که نقش فعال‌ و مثبت تری در یمن بازی کند زیرا این کشور یکی از نزدیک ترین کشورها به عربستان سعودی است و ریاض باید در ارتباط با همه گروه‌های موجود در این کشور اصل بی طرفی را رعایت کند.

خوجه از پادشاه عربستان خواست میزبانی نشستی یمنی-یمنی در عربستان را بر عهده بگیرد و حامی منافع مردم این کشور باشد زیرا هرگونه خللی در این کشور به سرعت بر عربستان نیز تأثیر خواهد گذاشت.

وی خواستار تغییر در رویکرد عربستان در روابط با یمن شد و گفت: باید عربستان بار دیگر پیشنهاد خود برای قرار دادن یمن در سیستم اقتصادی شورای همکاری خلیج فارس را مطرح کند زیرا راهکار اولیه برای حل بحران یمن اقتصادی است.

وزیر برکنار شده سعودی گفت: اگر مردم یمن از وضعیت بد اقتصادی در مقایسه با کشورهای همسایه متمول خود رنج ببرد مانند یک مخزن باروت عمل خواهد کرد و این انفجار همسایگان این کشور را نیز در امان نخواهد گذاشت.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها