امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12552
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «نورتای آبیکی‌اف» رئیس سازمان امنیت ملی قزاقستان تأکید کرد که بیش از 100 نفر اتباع این کشور در منطقه ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «نورتای آبیکی‌اف» رئیس سازمان امنیت ملی قزاقستان تأکید کرد که بیش از 100 نفر اتباع این کشور در منطقه مرزی افغانستان و پاکستان موسوم به‌ وزیرستان به‌سر می‌برند.

رئیس سازمان امنیت ملی قزاقستان ضمن شرکت در دوازدهمین نشست رؤسای نهادهای امنیتی کشورهای خارجی همکار سازمان امنیت فدرال روسیه که در شهر «قزان» جمهوری تاتارستان برگزار شد، گفت: کنترل بر جابه‌جایی شبه‌نظامیان نیازمند تعمیق همکاری‌های میان سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای گوناگون می‌باشد.  

این مقام امنیتی قزاق گفت که اسامی اتباع کشورش در ترکیب گروه‌های شبه‌نظامی موجود در افغانستان را می‌داند که در این زمینه کمک نهادهای مربوطه روسیه بسیار جدی بوده است.

آبیکی‌اف به‌ آن اشاره کرد که در جلب و اعزام اتباع قزاقی به‌ وزیرستان به‌ صورت عمده شبه‌نظامیانی دست داشتند که از قفقاز وارد قزاقستان شده‌اند.

رئیس سازمان امنیت ملی قزاقستان از آن خبر داد که چندی پیش قزاقستان موفق به‌ بازگرداندن 4 نفر تبعه خود از منطقه وزیرستان شد.

وی همچنین گفت که تعدادی از اتباع کشورش در ترکیب گروه‌های مسلح فعال در سوریه قرار دارند.

این مقام امنیتی قزاق خواستار همکاری نهادهای اطلاعاتی کشورها برای کنترل بر تحرکات شبه‌نظامیان از طریق مرزها شد و تجربه موجود آستانه با مسکو در این زمینه را مثبت و مفید خواند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها