امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125525
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ژنرال «فیلیپ بریدلاو» که دیروز روسیه را به اعزام ستونی زرهی متشکل از تانک‌، تجهیزات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ژنرال «فیلیپ بریدلاو» که دیروز روسیه را به اعزام ستونی زرهی متشکل از تانک‌، تجهیزات نظامی و سرباز به شرق اوکراین متهم کرده بود، امروز چهارشنبه مدعی شد که دولت در حال استقرار موشک‌های بالستیک دارای توان حمل کلاهک اتمی در شبه جزیره کریمه است.

روس‌ها هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده اند ولی مقامات وزارت دفاع روسیه، امروز خبر ورود ستون تجهیزات و نفرات نظامی روس به شرق اوکراین را تکذیب کرده بود.

بر اساس گزارش سایت خبری شورای آتلانتیک، این اظهار نظر ژنرال آمریکایی ناتو، در واکنش به اخبار منتشره در خصوص ارسال موشک‌هیا بالستیک کوتاه برد «اسکندر» ارتش روسیه در شبه جزیره کریمه، رسانه‌ای شده است.

شبه‌جزیره کریمه، منطقه‌ای استراتژیک در سواحل دریای سیاه است که در سال 1954 و به مناسبت سیصدمین سالروز پیوستن اوکراین به اتحاد جماهیر شوروی، به عنوان «هدیه»  به اوکراین واگذار شده بود. با مشاهده اولین جرقه های درگیری در شرق اوکراین، مردم این منطقه در تاریخ 25 اسفند ماه سال 1392، به پای صندوق‌های رأی آمدند و با دادن رأی قاطع 96.77 درصدی، به الحاق زادگاه خود به روسیه «بله» گفتند.

کی‌یف و مقامات اروپایی این الحاق را به رسمیت نشناخته و شبه‌جزیره مورد مناقشه را کماکان بخشی از خاک اوکراین می‌دانند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها