امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125537
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ژان فرانسوا ژیرو مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه و توسعه بین المللی ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ژان فرانسوا ژیرو مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه و توسعه بین المللی فرانسه که به منظور تبادل نظر درخصوص مسائل دوجانبه و منطقه ای به تهران سفر کرده است، با ابوالقاسم دلفی مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

در این ملاقات که ششمین دور رایزنی های سیاسی بین وزارت امور خارجه های دو کشور محسوب می شود، مدیر کل غرب اروپا  با اشاره به اهمیت تماس ها و گفتگوها میان مقامات سیاسی دو کشور، برگزاری چندین دور گفتگو میان طرفین در تهران و پاریس را  برای تقویت روابط دوجانبه  و ارتقاء شناخت مقامات دو کشور مفید و سازنده توصیف کرد.

وی همچنین با اشاره به مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5 به جایگاه و نقش سازنده فرانسه در مذاکرات و دستیابی به توافق نهایی تاکید و اظهار امیدواری کرد از ظرفیت های موجود در توسعه روابط دو کشور حداکثر بهره برداری صورت پذیرد.

دلفی با مهم دانستن توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی همسو با دیپلماسی رسمی دو کشور، تقویت همکاری های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و فرانسه از جمله همکاری های منطقه ای و مبارزه با تروریسم را ضروری دانست.

مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه فرانسه نیز ضمن مفید و مثمر ثمر خواندن گفتگوهای میان ایران و فرانسه از افزایش تماس ها و همکاری دو کشور در بخش های مختلف دوجانبه ابراز خرسندی کرد.

وی با اشاره به دو دور ملاقات روسای جمهور دو کشور در نیویورک، در دو سال اخیر از وجود عزم راسخ میان مقامات سیاسی در راستای منافع و دیدگاه های  مشترک جمهوری اسلامی ایران و فرانسه سخن گفت.

مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه فرانسه با اشاره به مذاکرات گروه 1+5 و جمهوری اسلامی ایران ، بر خواست این کشور  در زمینه حصول توافق نهایی بین طرفین تاکید کرد.

وی با اشاره به مسائل منطقه ای به ویژه تحولات اخیر در عــراق و لبنان و وجود اشتراک نظر دو کشور در خصوص تحولات منطقه ای و خطر افراطی گری و گروهک داعش، بر نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل بحران های منطقه ای تاکید نمود و ایران را پرجاذبه و امن ترین کشور منطقه برای گردشگران خارجی بر شمرد.

ژیرو تاکید کرد که شهروندان فرانسوی به دلیل علایق تاریخی و جاذبه فرهنگی ایران، علاقه مند سفر به این کشور هستند.

گفتنی است، این مقام فرانسوی در این سفر، با معاون عربی آفریقای وزارت امور خارجه به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص تحولات منطقه ای نیز ملاقات کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها