امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125539
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
سرهنگ «علی القریشی»، فرمانده نیروهای ویژه حفاظت از پالایشگاه بیجی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد گفت: نیروهای ...

سرهنگ «علی القریشی»، فرمانده نیروهای ویژه حفاظت از پالایشگاه بیجی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد گفت: نیروهای حفاظت از پالایشگاه بیجی طی روزهای گذشته بیش از دوازده حمله تروریست‌های داعش را دفع کرده و بیش از هشتاد و چهار تن از آنان را به هلاکت رساندند.

وی افزود: داعش راه‌های مختلفی را برای تصرف مجدد پالایشگاه بکار گرفت اما همه این تلاش‌هایش ناکام ماند و با اطمینان می‌گوییم که همه پالایشگاه تحت کنترل نیروهای امنیتی است.

القریشی تاکید کرد:عملیات نیروهای امنیتی در بیجی موجب باز شدن همه راه‌های منتهی به پالایشگاه که تحت کنترل داعش بود، شده است و بالاخره محاصره یک ماهه نیروهای دولتی مدافع بزرگترین پالایشگاه نفتی عراق بدست داعشی‌ها شکسته شد.

یک مسئول نیروهای داوطلب در بیجی هم گفت: نیروهای بسیج مردمی هم پا به پای ارتش عراق در عملیات بیجی شرکت داشته و توانستند بیش‌تر مناطق آن را آزاد کنند.

وی با رد شایعات برخی رسانه‌ها درباره عقب نشینی نیروهای بسیج مردمی از بیجی گفت: ما  بر اساس فرمایشات مراجع عظام که ما را به پاکسازی خاک عراق از تکفیری‌ها توصیه کرده اند،عزم خود را برای پاکسازی کامل همه مناطق تکریت از لوث تروریسم جزم کرده‌ایم.

شهر کوچک بیجی در استان صلاح‌الدین عراق در مجاورت رود دجله و در مسیر بزرگراه اصلی منتهی به شهر موصل دومین شهر بزرگ در کنترل داعش واقع است و باز پس‌گیری این شهر به انزوای هرچه بیشتر تکفیری‌های  داعش در شهر تکریت به سمت جنوب، کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/ز

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار