امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125546
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از آنجایی که یازدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت «فرهنگ و تمدن زمینه‌ساز؛ راهبردها و راهکارها» است،

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از آنجایی که یازدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت «فرهنگ و تمدن زمینه‌ساز؛ راهبردها و راهکارها» است، پژوهشکده مهدویت در این زمینه اعلام فراخوان داد.

مقالات باید حداکثر تا بیستم اردیبهشت‌‌ماه 1394 به دبیرخانه همایش ارسال شود، مقالات برگزیده با حضور نویسندگان آن‌ها در همایش ارائه خواهند شد و کمیته علمی همایش، مقالات برگزیده شده را چاپ و منتشر می‌کند.

علاقه‌مندان می‌توانند مقالات دارای چکیده، مقدمه، ساختار مناسب و فهرست منابع خود به ‌همراه سوابق علمی و پژوهشی نویسنده به نشانی قم، خیابان شهدا، کوچه 25، پلاک 27، دبیرخانه دائمی همایش با کدپستی 45651 ـ 37137 ارسال کنند.

محور اول همایش با عنوان «پایه‌های نظری» شامل طرح موضوعاتی نظیر فرهنگ و تمدن زمینه ساز، گونه‌شناسی نظریه‌ها در تمدن‌سازی آموزه‌های اسلامی، تحلیل عوامل فرامادی برآمدن تمدن‌ها،نقش اراده انسانی در ساخت تمدن است.

همچنین بررسی تحلیلی مطالعات مهدوی در حهان اسلام با رویکرد تمدنی، بررسی تحلیلی موعودپژهی در غرب با رویکرد تمدنی، چایگاه شناسی پیوند با انسان کامل در ساختار و اضلاع تمدن اسلامی از دیگر موضوعات محور اول همایش است.

ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فرهنگی و تمدنی آموزه مهدویت، کارکردهای رویکرد فرهنگی وتمدنی به آموزه مهدویت، نقش آموزه مهدویت در احیای فرهنگ و تمدن اسلامی، الزامات ویژگی‌های رویکرد تمدنی به آموزه مهدویت از مهم‌ترین موضوعات محور دوم همایش «نقش فرهنگی و تمدنی» است.

همچنین معنا بخشی انتظار در عصر پسامدرن، نقش انتظار در تحقق امت واحده، امت منتظر به مثابه افق تمدنی، ویژگی فرهنگی و تمدنی عصر ظهور و نقش الگویی آن در فرهنگ و تمدن زمینه‌ساز از دیگر موضوعات محور دوم همایش است.

ظرفیت‌ها و قابلیت‌های امت اسلامی در تحقق نقش تمدنی آموزه مهدویت، نقش انقلاب اسلامی ایران در تحقق نقش فرهنگی و تمدنی آموزه مهدویت، بررسی تحلیلی نقش اندیشه مهدویت در تحولات و جنبش‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی جهان اسلام در دهه‌های اخیر با رویکرد تمدنی، از موضوعات محور سوم همایش «زمینه‌های تحقق» است.

محور چهارم همایش«راهبردها و راهکارها» شامل موضوعاتی نظیر راهبردها و راهکارهای  فرهنگی تحقق تمدن زمینه‌ساز، راهبردها و راهکارهای اجتماعی ـ سیاسی تحقق فرهنگ و تمدن زمینه‌ساز، راهبردها و راهکارهای اقتصادی تحقق فرهنگ و تمدن زمینه ساز است.

به گزارش فارس،‌ یازدهمین همایش دکترین مهدویت خرداد ماه سال آینده برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌‌توانند با شماره 15ـ 37833714 ـ 025 و 09191596792 تماس بگیرند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها