امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125552
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جنگ‌های داخلی در آفریقا گویی نمی‌خواهند دست از سر قاره سیاه و مردمش بردارند؛

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جنگ‌های داخلی در آفریقا گویی نمی‌خواهند دست از سر قاره سیاه و مردمش بردارند؛ سال‌هاست گروه های مختلف با داعیه آزادی بخشی یا استقلال خواهی به کشتار مردم بی گناه مشغولند و نبرد آنها با نیروهای دولتی که البته بیشتر مردم را قربانی می کند تمامی ندارد.

سومالی از جمله کشورهایی است که سال ها جنگ داخلی را تجربه می کند و مردمش در کمپ ها و اردوگاه های داخلی یا خارجی آواره هستند.

مستند «سمفونی موگادیشو» داستان پسربچه ای است که آرزوی رفتن به دریا را دارد؛ پدر او در حمله گروه الشباب به روستایشان کشته شده و خانواده او به کمپ پناهندگان در موگادیشو آمده اند.

مشکلات معیشتی، بهداشتی و غذایی و امکانات آموزشی زندگی را برای آنان سخت کرده است؛ در انتهای مستند، او به همراه ماموران هلال احمر به ساحل رفته و به آرزویش می رسد.

این مستند برای پخش در ساعت 19:30روز پنجشنبه 22 آبان و تکرار آن ساعت 17:30جمعه 23 آبان از شبکه افق سیما در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها