امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125555
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، صادق صادق دقیقی و پروانه مرزبان کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «آمدن احمد» که درباره مقاومت مردم خارک در حال ساخت است با ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، صادق صادق دقیقی و پروانه مرزبان کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «آمدن احمد» که درباره مقاومت مردم خارک در حال ساخت است با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه مطبوعات به سوالات ما پاسخ گفتند.

مرزبان با اشاره به ساخت این فیلم درباره جزیره خارک گفت: فیلم درباره جزیره خارک است جزیره‌ای که در حالی که ما 2 هزار و 800 روز جنگ داشتیم به این منطقه 2 هزار و 840 بار حمله شده است و ما فکر کردیم باید به این فیلم درباره این منطقه ساخته شود و تنها جایی که به ما کمک کرد انجمن دفاع مقدس و بنیاد فارابی بود که به ما وام دادند.

وی با انتقاد از شرکت ملی نفت، افزود: این شرکت هیچ کمکی به ما نکرد در حالی که خارک در اختیار شرکت نفت است؛ ما سناریو را به آنها دادیم و تنها کمکی که می‌خواستیم این بود که ما به جا بدهند که در این جزیره فیلم‌برداری داشته باشیم اما متأسفانه کارشناسان شرکت نفت به ما گفتند مگر در خارک جنگ صورت گرفته است؟!

در ادامه فرزاد موتمن افزود: این کارشناسان متعلق به روابط عمومی شرکت نفت بودند که مسئولیت آن برعهده دکتر نعمت‌اللهی مدیرکل روابط عمومی شرکت نفت است که همزمان مسئولیت حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شرکت نفت را برعهده دارد.

وی افزود: این بخش جدیداً تأسیس شده و کارشناسانی در آنجا هست که حتی نمی‌دانند در خارک جنگ اتفاق افتاده است و این در حالی بود که ما از آقای دکتر نعمت‌اللهی تنها 10 دقیقه وقت خواستیم با او صحبت کنیم اما موفق نشدیم.

صادق‌دقیقی با اشاره به اهمیت جزیره خارک، تاکید کرد: مقام معظم رهبری هنگامی که رئیس جمهور بودند سخنرانی با این مضمون دارند که هرچه می‌خواهید خارک را هدف قرار دهید بسیج مردمی اجازه نخواهد داد که صادرات نفت از این جزیره متوقف شود.

وی در ادامه درباره پیشرفت مراحل تولید این فیلم، گفت: تدوین فیلم تمام شده و موسیقی آن در اوکراین در حال ساخت است و در بخش جلوه‌های ویژه کسی که جلوه‌های ویژه فیلم «شیار 143» را کار کرده بود با ما همکاری دارد و کار بزرگی خواهد شد و می‌توانم ادعا کنم در حد فیلم استالینگراد جلوه‌های ویژه دارد و در این بخش نقطه عطفی در سینمای ایران و سینمای دفاع مقدس خواهد بود.

کارگردان «بزرگمرد کوچک» با بیان اینکه این فیلم بسیج مردمی خارک را نشان می‌دهد، افزود: این فیلم برای جشنواره فیلم فجر در حال آماده شدن است و امیدوارم امسال به فیلم‌های دفاع مقدسی در جشنواره فجر توجه ویژه‌ای شود و مثل سال گذشته نباشد.

وی ادامه داد: این فیلم امروز حرف روز را می‌زند فیلمی است که می‌گوید اگر مردم جهان مردم ایران را بشناسند به ایرانی‌ها تروریست نمی‌گویند.

در ادامه این گفت‌وگو بحثی نیز درباره وضعیت نامناسب اکران فیلم‌های دفاع مقدسی صورت گرفت که دو پیشنهاد ارائه شد؛ اختصاص بخش ویژه‌ای از اکران به دفاع مقدس یا نگاه ویژه که مرزبان معتقد بود: اگر فیلم‌های دفاع مقدسی مجزا اکران شود می‌گویند شما سینما دارید و جای دیگر نباید اکران شود و فکر می‌کنم باید فیلم‌های دفاع مقدسی در کنار فیلم‌های دیگر اکران شود اما نگاه ویژه‌ای به این فیلم‌ها صورت بگیرد البته بد نیست که یک سالن ویژه هم به این فیلم‌ها اختصاص داده شود.

این در حالی بود که موتمن گفت: پیشنهاد دیگری که وجود دارد این است که بخش ویژه‌ای مثل بنیاد مستضعفان پای اکران فیلم‌های دفاع مقدسی بیاید و یا تعاملی صورت بگیرد که سالی سه یا چهار فیلم دفاع مقدسی اکران خوبی در سینماهای کشور داشته باشد و یا ارگان‌ها کمک کنند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها