امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125563
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «توسعه و پیشرفت» سوژه اصلی این شماره از گفتمان الگو است که در گفت‌وگو با رضا داوری

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «توسعه و پیشرفت» سوژه اصلی این شماره از گفتمان الگو است که در گفت‌وگو با رضا داوری اردکانی، شهریار زرشناس، مهدی فیروزان، فهیمه مخبر دزفولی، مهدی نصیری، حکمت‌الله ملاصالحی و ... مورد بررسی قرار گرفته است.

در این شماره پرونده ویژه‌ای نیز درباره نواندیشی دینی با پاسخ‌های مصطفی مهرآیین، محمدعلی عبداللهی، سیدحمیدرضا حسنی، سیدمحمدعلی ایازی، حجت‌الاسلام سیدمحمد موسوی بجنوردی و آیت‌الله محمد گرامی منتشر شده است.

از مهم‌ترین مباحث شماره پنجم، صحبت درباره بحث سنت‌گرایی و توسعه است که در آن برخی اساتید درباره سنت و تقابل با مدرنیته همچون مهدی نصیری صحبت کرده و برخی نیز چون حجت‌الاسلام علی‌اکبر رشاد تضاد سنت غربی و مدرنیته غربی را بررسی کردند، همچنین مباحثی نیز درباره سخنان دکتر نصر درباره سنت و مدرنیته بیان شده و افرادی چون سروش دباغ آن را نقد کرده‌اند.
در این شماره همچنین به مباحثی از سیاست خارجه ایران از جمله الگوی جمهوری اسلامی ایران و ترسیم خطوط قرمز متناسب با شرایط جدید، همکاری‌های بین‌المللی ایران و دیپلماسی و ... از سوی علی‌اکبر ولایتی، جلال دهقانی فیروزآبادی و عباس ملکی، جواد منصوری، حسین شیخ‌الاسلام، صادق خرازی و نسرین مصفا پرداخته شده است.

«بازخورد» این شماره به مباحث زنان و چالش‌های روبه رویشان، فضای مجازی و ... از سوی حجت‌الاسلام محسن غرویان، محمد اسحاقی و مرضیه قاسم‌پور اختصاص دارد.

بخش دیگر خواندنی این شماره معرفی کتاب است که این آثار نیز در حوزه تمدن سازی و پیشرفت شامل «تعامل اندیشه‌ها در اقتصاد سیاسی توسعه»،‌«تاریخ برنامه‌ریزی در ایران معاصر»،‌ «توسعه فرهنگی برای توسعه اقتصادی»، «جامعه‌شناسی قرآنی در اندیشه‌های شهید صدر»، «الگوی ایران زیر ذره‌بین»،‌«تمدن سازی برپایه حکمت شیعی و توسعه تکنولوژی و بحران محیط زیست اختصاص دارد.

بخش پایانی این مجموعه به موضوع «فسادزدایی برای پیشرفت» اختصاص دارد که با آثاری از حسین راغفر، الیاس نادران، حسین فدایی، فرشاد مؤمنی و .... همراه است.

چهارمین شماره گفتمان الگو از دکه‌های منتخب مطبوعاتی و فروشگاه‌های شهر کتاب قابل تهیه است، همچنین علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال نشانی خود به شماره 10000299 این نشریه را خریداری کنند.
 انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها