امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125569
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
اسی نیک‌نژاد کارگردان سینمای ایران با حضور غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس به بیان

اسی نیک‌نژاد کارگردان سینمای ایران با حضور غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه سینمای دفاع مقدس پرداخت و گفت:‌ من این را خیلی می‌شنوم که چرا فیلم‌های دفاع مقدسی کمتر ساخته می‌شوند این ژانر، ژانری است که حوادثی در صحنه جنگ اتفاق افتاده و اثرات جنگ در خانواده‌ها و هر رزمنده‌ای که از ما به شهادت رسیده در آن می‌توان اثراتی را دید.

وی افزود: اگر تمام این موضوعات را تقسیم‌بندی می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که سینمای دفاع مقدس هزینه‌بر نیست و اگر سرمایه‌گذار دولت جمهوری اسلامی است یا سرمایه‌گذاری از بسیج و سپاه است و قرار است سیاست جمهوری اسلامی ایران این باشد که اتفاقاتی که در صحنه جنگ رخ افتاده به عنوان آرشیو بسازیم و برای آیندگان نگه داریم دیگر نمی‌توانیم درباره آن صحبت کنیم.

نیک‌نژاد گفت:‌ اگر قرار است که اثرات صحنه‌های جنگ روی خانواده‌های شهری اثر گذاشته اینکه مخارجی ندارد و می‌توان آن را ساخت.

کارگردان «لاله» خاطرنشان کرد: اگر هر فیلمی ساخته شود و نتواند پول خود را برگرداند غلط است. ولی اگر فیلمی به منظور دفاع مقدس ساخته می‌شود یک هدف اجتماعی است و دولت باید مخارج آن را بدهد.

این کارگردان سینما با اشاره به سیاه‌نمایی در برخی از فیلم‌ها گفت: من سال 2002 در یک مصاحبه در خارج از کشور گفتم که اگر شما هر فیلمی بسازید و در آن مردم و مملکت خود را ضعیف و خار نشان دهید همه دولت‌ها به این فیلم جایزه می‌دهند.

وی افزود: متأسفانه قضیه سیاه‌نمایی و فیلم‌های جشنواره‌ای به دهه 50 و قبل از انقلاب برمی‌گردد که برخی روشنفکران آن دوره که با دربار طاغوت در ارتباط بودند فیلم‌هایی که می‌توانست مورد پسند مردم کوچه و بازار قرار بگیرد با عنوان فیلم فارسی تخطئه کردند و همان‌ها سینمایی که می‌توانند بودجه خود برگرداند را به نام سینمای بدنه تخطئه می‌کنند تا در قبال آن سینمایی جشنواره‌ای را توجیه کنند.

نیک‌نژاد تأکید کرد: ما نباید همدیگر را با لغت سیاه‌نمایی اذیت کنیم و به جای آن بفهمیم که این واژه‌ها از کجا وارد جامعه سینمایی شده و به چه منظور وارد شده است.

وی تصریح کرد: به نظرم باید درباره تمام شهدایی که درباره آنها تحقیق کردیم فیلم بسازیم و آن را در اختیار جوانان قرار دهیم.

نیک‌نژاد گفت: چه اشکالی دارد یک فیلم در جشنواره جایزه بگیرد و فیلمی ساخته شود که فقط سیاست یک مملکت را پیروی کند،اگر فیلمی می‌خواهد ساخته شود که قدرت رزمندگان ما را به رخ بکشد باید ساخته شود و دولت نیز باید از آن حمایت کند.

وی همچنین درباره پروژه «لاله» گفت: تولید «لاله» قرار بود که انجام شود اما متأسفانه امروز مدیریت سازمان سینمایی در رابطه با «لاله» فرسایشی عمل می‌کنند و این سزاوار برخورد با یک هنرمند و سزاوار برخورد با بیت‌المال نیست

نیک‌نژاد گفت: مدیریت سازمان سینمایی باید به طور جدی این موضوع را بررسی کند و ببیند حق با چه کسی است البته من حکمیت آقای رضاداد را پذیرفتم و برای شخص آقای رضاداد نیز بسیار احترام قائلم اما با نظرشان در ارتباط با تسلیم حقوق شرکت درایو موافق نیستم.

وی تأکید کرد: کارگردان «لاله» تا به حال نشده که به او تلفن بزنند و او در محل حاضر نشود. مشکل کارگردان نیست بلکه مشکل بین شرکت درایو و مرکز گسترش است و کارگران «لاله»‌ آماده است تا تولید این پروژه سینمایی را از سر بگیرد.

وی افزود: تفاهم‌نامه بین شرکت درایو و سازمان قبلی سازمان سینمایی منعقد شده و در اردیبهشت ماه سال گذشته امضا شده است که من پایبند به تفاهم‌نامه امضا شده با مدیران قبلی سینمایی هستم و می‌توانیم آن را ادامه دهیم مگر اینکه مدیران جدید تفاهم‌نامه مدیران قبلی را رد کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها