امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125581
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،جایزه ادبی «کارلوس فوئنتس» به «سرجیو رامیرز» در 11 نوامبر سال 2014 به مبلغ 250 هزار دلار اهداء‌شد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،جایزه ادبی «کارلوس فوئنتس» به «سرجیو رامیرز» در 11 نوامبر سال 2014 به مبلغ 250 هزار دلار اهداء‌شد.

هیات داوران این جایزه ادبی متشکل از 7 نفر از اعضای آکادمی زبان اسپانیایی مکزیکی و 4 نفر از چهره های ادبی دانشگاه مکزیک می باشند که «سرجیو رامیرز » را به عنوان برنده جایزه ادبی «کارلوس فوئنتس » معرفی نمودند.

این جایزه بخشی از پروژه «تحکیم مکزیک به عنوان پلت فرم های فکری اسپانیایی» در قرن 21 بوده است.

«سرجیو رامیرز» در سال 1984 معاون رئیس جمهور نیکاراگوئه انتخاب شده بود که در میانه راه سیاست را کنار گذاشت و خود را وقف ادبیات کشورش کرد.

جایزه ادبی «کارلوس فوئنتس» برای بزرگذاشت کارلوس نویسنده مکزیکی و یکی از سرشناس ترین و پرآوازه ترین نویسندگان اسپانیایی زبان بود.

از معروفترین آثار وی شامل « آئورا»«مرگ آرتیمو کروز»«سلطنت عقاب»«خانواده خوشبخت»و «تقدیر و آرزو» نام برد.

«کارلوس فوئنتس» هشتادمین سالروز تولدش را در حضور «گابریل گارسیا مارکز» و «نادین گوردیمر» دو نویسنده برنده نوبل ادبیات و «فلیپ گالدرون » رئیس جمهور مکزیک جشن گرفت.

رمان «آئورا» با ترجمه عبدالله کوثری از سوی نشر نی به چاپ رسیده است. «کارلوس فوئنتس» در 15 می 2012 در سن 84 سالگی درگذشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار