امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125588
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «رسانه‌های جدید و آینده نگری نظارت الکترونی در ایران» از سوی دفتر مطالعات و

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «رسانه‌های جدید و آینده نگری نظارت الکترونی در ایران» از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای چاپ نخست سال 93 منتشر و در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها به علاقه‌مندان به حوزه رسانه‌، ارائه شده است.

از این کتاب دارای 6 فصل نظیر «به آینده خوش آمدید!»، «نظام بزرگ‌تر در خدمت نظام کوچک‌تر»، «دو روی یک سکه (مبانی نظری)»، «روش‌شناسی تحقیق (روش دلفی)»، «آینه آینده (یافته‌های تحقیق)»، «بحر در کوزه (خلاصه، نتیجه‌گیری و پیشنهاد‌ها)» و «فردا دنیای دیگری است»، است.

 

در پشت جلد کتاب «رسانه‌های جدید و آینده نگری نظارت الکترونی در ایران»، آمده است: تحت تأثیر رشد روزافزون فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی که به شکل‌گیری «جامعه اطلاعاتی» در جهان امروز منتهی شده است؛ شاهد گردش حجم عظیمی از داده‌ها و اطلاعات در شبکه‌های مجازی، و وضعیت جدید متناقض‌نمایی در دنیای پیرامون خود هستیم.

در این وضعیت مفاهیمی چون «سانسور»، «کنترل» و «نظارت» در عین دسترسی به داده‌ها معنای تازه‌ای یافته‌اند و مناقشات زیادی را در میان کاربران دامن زده‌اند، زیرا روی دیگر سکه «جامعه اطلاعاتی»، را باید «جامعه نظارتی» دانست.

در این کتاب، آینده‌نگری نظارت الکترونی در جامعه ایران مورد توجه و تحقیق قرار گرفته است. به راستی در سال‌های پیش رو اعمالی چون «خود نظارتی» و «دگر نظارتی» با توجه به نقش دولت‌ها در سال‌های گذشته چگونه رقم خواهد خورد؟ به سوی ابهام خواهیم رفت یا شفافیت بر گردش اطلاعات حاکم خواهد شد؟ کتاب تلاشی است برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها و پرسش‌هایی دیگر تا نقش سیاست، فرهنگ و ارتباطات بیش از گذشته برای برنامه‌ریزان نظارت الکترونی و صاحبان رسانه‌ها مشخص شود.

گفتنی است، دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کتاب «رسانه‌های جدید و آینده نگری نظارت الکترونی در ایران» را در 300 صفحه منتشر کرده است که علاقه‌مندان برای تهیه آن می‌توانند به نشانی خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه دوم، شماره 11 مراجعه یا با شماره تلفن 88737248 و 88730413 تماس حاصل کنند.

بر اساس این گزارش، بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها از 17 لغایت 23 آبان سال جاری در شبستان امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها