امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125592
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 53
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری، جمعی از اساتید بسیجی مازندران درباره انتخاب فردی شایسته برای تصدی پست مهم وزارت علوم، تحقیقات و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری، جمعی از اساتید بسیجی مازندران درباره انتخاب فردی شایسته برای تصدی پست مهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نامه‌ای سرگشاده به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان نوشته و ارسال کردند که یک نسخه از آن در اختیار دفتر سرپرستی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مازندران قرار گرفت.

در این نامه سرگشاده آمده است: پیرو چالش بین دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی درباره انتخاب فردی شایسته برای تصدی پست مهم وزارت علوم تحقیقات و فناوری مواردی به شرح ذیل به استحضار می‌رسد؛

1- حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی فرمودند: «دانشگاه مبدأ همه تحولات است، دانشگاه است که امور کشور را اداره می‌کند، دانشگاه است که نسل آینده و حاضر را تربیت می‌کند و اگر چنانچه دانشگاه در اختیار چپاولگرهای شرق و غرب باشد، کشور در اختیار آنهاست».

سئوال اینجا است آیا واقعا انتخاب استاد ارزشی و معتدل، انقلابی و دلسوز، مدیر توانمند از بین قشر عظیم فرهیختگان دانشگاهی آنقدر مشکل است که با وجود سپری شدن 16 ماه از تشکیل دولت با وجود سه دوره مدیریتی کوتاه همچنان با سرپرستی هدایت شود؟

چرا حلقه مشاوران جناب‌عالی در انتخاب وزیر توانمند شما را از گنجینه عظیم اساتید توانمند محروم می‌کند و ضرر بزرگ نظام در حوزه کاهش رشد علمی کشور چگونه قابل جبران است؟

آیا این تاخیر موجب اخلال مبانی تربیت نسل‌های حاضر، آینده و تدابیر بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی نیست؟

2- دغدغه مقام معظم رهبری در دو سال اخیر به ویژه درباره توقف رشد علمی کشور بر همگان آشکار است، چرا با وجود ابلاغ سیاست‌های کلی نظام در حوزه علم، فناوری و تعهد مدیران آن دولت در تمسک به سند چشم‌انداز 20 ساله نظام، همکاران شما همچنان با پیشنهاد کاندیدای وزارت علوم از بین مدیران ضعیف و از یک طیف سیاسی خاص و نقش‌آفرینان فتنه 88 اصرار دارند حال آنکه طرح‌های کلان ملی در حوزه پژوهش و فناوری متوقف شده و دانشگاه‌ها به سمت روزمرگی پیش می‌روند.

چه کسی پاسخگوی معطل شدن سیاست‌های کلان نظام در حوزه فناوری و تاخیر در اجرای تدابیر امیدآفرین مقام معظم رهبری در این عرصه بوده و چگونه این خواسته ملت که در نقطه نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی تجلی پیدا کرده است، عملیاتی می‌شود؟

در پایان با دعوت از رئیس جمهور به سعه صدر در انتخاب فرد شایسته برای احراز پست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین پرهیز از مشورت‌های ناصواب و توجه بیشتر به دغدغه‌ها و نگرانی‌های مقام معظم رهبری، نمایندگان مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی و همه افراد دلسوز به نظام به حدیثی از مولای متقیان امیرالمومنین(ع) تبرک می‌جوییم.

آن امام می‌فرمایند: «و لاتدخلنّ فی مشورتک بخیلا یعدل بک عن الفضل و یعدک الفقر، و لا جبانا یضعفک عن الامور، و لا حریصا یزیّن لک الشّرة بالجور، فإنّ البخل و الجبن و الحرص، غرائز شتّی، یجمعها سوء و الظّنّ باللّه»

در معنی این حدیث آمده است: بخیل را در مشورت خود دخالت مده! زیرا که تو را از احسان منصرف و از تهى‌دستى و فقر می‌ترساند و نیز با افراد ترسو مشورت مکن! زیرا درکارها روحیه‏ تو را تضعیف می‌کنند.

همچنین حریص را به مشاورت مگیر که حرص را با ستم‌گرى در نظرت زینت می‌دهد، به دلیل این است که بخل، ترس و حرص، غرایز و تمایلات متعددى‏ هستند که جامع آنها سوظن به خداى بزرگ است.
انتهای پیام/86012/ش

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها