امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125596
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 22
محمدرضا فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: از مهم‌ترین ابزار تحقق دموکراسی در جوامع، تثبیت نهادهای مدنی است که بتوانند به طور ...

محمدرضا فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: از مهم‌ترین ابزار تحقق دموکراسی در جوامع، تثبیت نهادهای مدنی است که بتوانند به طور دقیق، منصفانه و آگاهانه، قدرت را نقد کنند.بنابراین اطلاع‌رسانی آزاد و دقیق در قالب نشریات دانشجویی مستقل، می‌تواند در تحقق مردم سالاری دینی موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور یکی از اقدامات مهم این معاونت بوده است افزود: به دنبال تعریف جدیدی از حوزه فرهنگی معاونت دانشجویی و فرهنگی هستیم چراکه تاکنون فعالیت‌هایی که در کانون‌های دانشجویی انجام شده هدفمند نبوده است. بنابراین تدوین برنامه‌ای برای تخصصی کردن فعالیت دانشجویان در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری از جمله اقدامات در دست اجرا است.

فراهانی ادامه داد: متأسفانه در سالهای اخیر نشریات‌دانشجویی کشور با فراز و نشیب‌های بسیاری همراه بوده‌اند که به نظر می‌رسد فعالان این نشریات باید با درس گرفتن از تجارب گذشته، فصلی جدید را رقم بزنند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت جهت اجرای برنامه‌های آموزشی به منظور توانمندسازی علاقمندان فعالیت در نشریات دانشجویی افزود: 20 تا 22 آبان‌ماه جاری نیز کارگاه آموزشی مهارت رسانه از سوی دبیرخانه نشریات دانشگاهی این معاونت برنامه‌ریزی شده که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران با شرکت 150 فعال نشریات دانشجویی در حال برگزاری است.

معاون دانشجویی وزیر بهداشت از راه اندازی وبگاه درج و انتشار نشریات دانشجویی علوم پزشکی کشور تا سال آینده خبر داد و گفت: در بیستمین نمایشگاه مطبوعات امسال نیز 10 دانشگاه علوم پزشکی حضور دارند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها