امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125597
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات کردستان عراق گزارش داد که رهبران کُرد از آمریکا درخواست ارسال سلاح ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات کردستان عراق گزارش داد که رهبران کُرد از آمریکا درخواست ارسال سلاح و تجهیزات نظامی کردند اما دولت آمریکا به دلیل مخالفت دولت عراق این درخواست را رد کرده است.

براساس قانون اساسی عراق، ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به منطقه کردستان عراق باید تحت نظارت و با مجوز دولت مرکزی صورت بگیرد. 

یک مقام کرد عراقی که نخواسته نامش فاش شود گفت: رهبران کرد از آمریکا خواسته‌اند که آنها را با سلاح‌ها و تجهیزاتی نظیر خودروهای زرهی ضدمین و تجهیزات خنثی سازی مین و بمب مجهز کند.

پیشمرگه‌های کرد به عنوان نیروهای شبه خودمختار بخشهایی از مناطقی که در شمال این کشور به دست داعش افتاده بود را بازپس گرفته‌اند و موفقیت‌هایی داشته‌اند. اما اکنون مقامات کرد می‌گویند که تجهیزات نظامی آنها در برابر تاکتیکهای شبه نظامیان که به طور فزاینده‌ای از تله های انفجاری و بمبهای کنار جاده‌ای استفاده می‌کنند پاسخگو نیست. 

این مقام کرد افزود: جنگ و شیوه جنگ تغییر کرده است و به همین دلیل ما درخواست تجهیزات نظامی سنگین کرده‌ایم.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار