امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125609
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۴
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در نشست خبری صبح امروز در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در نشست خبری صبح امروز در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: دانش آشتیانی گزینه پیشنهادی وزارت علوم فردی شناخته شده است که سابقه معاونت وزارت علوم را دارد و از نظر علمی و اجرایی کاملا با ضوابط وزارت مطابق است.

وی با بیان اینکه دانش آشتیانی مورد قبول اکثریت دانشگاهیان است, گفت: ادامه روند سرپرستی برای وزارت علوم برای توسعه علم ایران مناسب نیست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه دوران ریاست فرهاد دانشجو از گزارش تحقیق و تفحص دانشگاه آزاد حذف شده است, گفت: این سوال را باید از مسئولان تحقیق و تفحص بپرسید چون محدودیتی در ارائه گزارش وجود نداشته است و حذف گزارش در آن دوران را از نمایندگان مجلس و مسئولان تحقیق و تفحص سوال کنید.

میرزاده در رابطه با مسئله وقف دانشگاه آزاد نیز گفت: بحث وقف مقوله‌ای بود که از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیات موسس و دستور مقام معظم رهبری متوقف شد و ادامه بحث در رابطه با آن صحیح نیست، البته حقوقدانان اعلام کردند که دخالت در جریان دانشگاه آزاد خلاف قانون بوده و چنین مداخله‌ای نیز بی‌نظیر بود زیرا زمانی که اساسنامه‌ای به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌رسد خود موسسات در رابطه با مسائل مختلف آن پیشنهاد می‌دهند  در حالی که در این زمینه موسسه پیشنهادی نداده بود و مطرح کردن این بحث خلاف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی محسوب می‌شد.

به گفته میرزاده به طور کلی اگر افراد خلاف قانون جایی را تصرف کنند نوعی قصب محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد در رابطه با کاهش وابستگی این دانشگاه به شهریه دانشجویان نیز گفت: از سال گذشته برای کاهش وابستگی برنامه درازمدت را آغاز کردیم که از ایده‌ها و فناوران حمایت می‌کنیم و برنامه‌هایی را برای اشتغال‌زایی هم در نظر داریم.

وی گفت: بیش از 150 مرکز رشد باید راه‌اندازی کنیم که در حال حاضر 48 مرکز داریم و با حمایت از شرکت‌ها سعی داریم این تعداد را افزایش دهیم به طوری که تا پایان سال 96 به 800 پارک علم و فناوری و مرکز رشد برسیم تا میزان وابستگی به شهریه دانشگاه آزاد 40 درصد کاهش یابد.

میرزاده ادامه داد: دانشگاه آزاد همزاد انقلاب است و براساس مردم‌سالاری و حمایت خانواده‌ها تاسیس شد بنابراین حساب این دانشگاه را از دانشگاه‌های نوظهور جدا کنید، از 10 میلیون فارغ‌التحصیل 50 درصد متعلق به دانشگاه هستند.

وی گفت: ما کیفیت را مدنظر قرار دادیم در توسعه تحصیلات تکمیلی حتی اگر از لحاظ کمی هم انجام شود نوعی کیفیت محسوب می‌شود زیرا به رشد شتاب علمی کشور مربوط است.

میرزاده اظهار داشت: دانشگاه آزاد با هماهنگی سیستم بانکی از شرکت‌های دانش‌بنیان این دانشگاه نیز حمایت می‌کند.

وی افزود: برنامه‌ریزی کردیم که امسال 20 درصد از دانش‌آموزان وام ازدواج دانشجویی دریافت کنند و همچنین لوازم خانگی مورد نیاز زوجین نیز با قیمت کمتر از بازار به آنها ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها