امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12561
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 207
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، سفارت انگلیس در تاجیکستان در انستیتو نظامی تاجیکستان، اتاق یادگیری زبان انگلیسی افتتاح کرد. مسأله ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، سفارت انگلیس در تاجیکستان در انستیتو نظامی تاجیکستان، اتاق یادگیری زبان انگلیسی افتتاح کرد.

مسأله بازسازی انستیتو نظامی تاجیکستان یک سال پیش در دیدار «رابین اورد اسمیت» سفیر انگلیس در تاجیکستان و «شیرعلی خیرالله‌‌اف» وزیر دفاع تاجیکستان مطرح شد.

در راستای این تصمیم انگلیس تصمیم گرفت به عناوین مختلف در این ساختار نظامی نفوذ کند و امسال از افتتاح اتاق زبان انگلیسی مجهز خبر می‌دهد.

در این دیدار سفیر انگلیس ضمن تشکر از وزیر دفاع تاجیکستان در آموزش کارکنان سفارت و نظامیان انگلیسی به زبان تاجیکی بر یادگیری زبان انگلیسی نظامیان تاجیک تأکید کرد و این اهمیت را بر ترانزیت محموله‌های انگلیس از طریق خاک تاجیکستان مؤثر دانست.

وی تصریح کرد که یادگیری زبان انگلیسی برای نظامیان تاجیک این اجازه را به وزارت دفاع تاجیک خواهد داد تا در دوره‌های حفظ صلح انگلیس حضور یابند و در نتیجه امنیت نظامی تاجیکستان تأمین خواهد شد.

نشست همکاری‌های انرژی منطقه‌ای در عشق‌آباد بررسی شد

پانزدهمین نشست کمیته هماهنگی‌های منطقه‌ای و همکاری‌های اقتصادی آسیا در بخش انرژی در عشق‌آباد پایتخت ترکمنستان 17 خرداد آغاز شد.

در این نشست نمایندگان کشورهای افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، چین، مغولستان، پاکستان، تاجیکستان، ازبکستان، نمایندگان بانک‌های توسعه آسیا و توسعه اسلامی و بانک جهانی حضور داشتند.

در این نشست مسائل مهم منطقه‌ای و رشد انرژی آسیای مرکزی و جنوب آسیا، کنترل نظارت بر توسعه تجارت منطقه در چارچوب تجارت اقتصادی و اصلاح بخش انرژی و پیاده سازی پروژه‌های دارای اولویت مورد بررسی قرار گرفت.

تبریک رئیس جمهور تاجیکستان به نخست‌وزیر پاکستان

رئیس جمهور تاجیکستان پیام تبریک خود را به نخست‌وزیر انتخاب شده پاکستان ارسال کرد.

در این پیام «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان ابراز اطمینان کرد که نخست‌وزیری «نواز شریف» در دستیابی به پروژه پایدار در روابط بین 2 کشور نقش عمده خواهد داشت.

وی ضمن بهترین آرزوها برای نواز شریف تأکید کرد که در مبارزه با تهدیدات وی را حمایت خواهد کرد.

نواز شریف رهبر حزب «نواز» از مسلمانان پاکستان بوده که مورد احترام احزاب دیگر نیز می‌باشد و تا کنون 2 بار در سال‌های 19997 و 1990 در این پست خدمت کرده است.

وی ابراز داشته که یکی از مهمترین کارهای او مبارزه با بحران انرژی است که پاکستان را فرا گرفته است.

دیدار رئیس جمهور تاجیکستان با علما و روحانیون

«امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در نظر دارد تا به مقامات روحانی این کشور دیدار کند.

به نقل از آسیا پیلوس و مرکز اسلامی تاجیکستان، انتظار می‌رود این دیدار تا قبل از ماه مبارک رمضان انجام گیرد. وی افزود امسال ماه رمضان در تاجیکستان در دهه دوم ماه جولای آغاز می‌شود.

این منبع خبری همچنین می‌افزاید در این دیدار دانشجویان دانشگاه اسلامی، امامان خطیب، نمایندگان کمیته های مذهبی، و شورای علماء تاجیکستان حضور خواهند داشت.

وی افزود: از دریافت مستمری امامان خطیب مساجد از بودجه کشور مطالبی عنوان شده بود ولی انتظار می‌رود که در این گفت‌وگو از وضعیت جوانان و خطر نفوذ افراط گرایی و جنبش‌های رادیکال گفت‌وگو شود. 

 معاون نخست وزیر قرقیزستان استعفا کرد

«شامیل آتاخان‌اف» معاون نخست‌وزیر قرقیزستان در امور امنیت و نظم عمومی و اجرای قانون، داوطلبانه استعفا داد.

به گزارش پایگاه خبری «24 قرقیز» این مقام قرقیزی دلیل استعفای خود را «موفق نبودن در انجام کار» عنوان کرده و این در حالی است که وی کمتر از یک سال در این سمت فعالیت می‌کرد.

«شامیل آتاخان‌اف» در توضیح تصمیم خود گفت: هر رهبر باید از تیم خود دفاع کند و به حرف آنان گوش دهد و زمانی که چنین نیست و خلاقیت در دولت وجود ندارد، کار به تنهایی هیچ معنی نخواهد داشت، ضمن اینکه موفق هم نخواهد بود.

به نظر وی، موفقیت نیازمند همکاری مشترک است و رویکرد تیمی مورد نیاز به ویژه در برخورد با مسائل پیچیده و شرایط بحرانی حتمی است.

این پایگاه خبری اضافه می‌کند که در اواخر ماه می «شامیل آتاخان‌اف» از طرف نخست وزیر قرقیزستان به منطقه «جت-اوغوز» که در آن ساکنان محلی علیه شرکت کانادایی صاحب امتیاز معدن طلای «کومتار» اعتراض کرده بودند، اعزام شد.

انگلیس از افتتاح بخشی از خط آهن قزاقستان – ترکمنستان – ایران استقبال کرد

خبرگزاری رسمی ترکمنستان روز جمعه در گزارشی از سفر یک هیئت عالی‌رتبه دولت انگلیس به این کشور به منظور شرکت در نشست شورای مشترک تجاری و اقتصادی ترکمنستان و انگلیس در عشق‏‌آباد خبر داد.

به نقل از «چارلز هندری» فرستاده ویژه نخست‌وزیر انگلیس در امور بازرگانی در ترکمنستان ضمن تأیید مطلب فوق تأکید کرد که در ترکمنستان طرح‏‌های بزرگ منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای با موفقیت اجرا شده است.

این فرستاده دولت انگلیس تصریح کرده است: خط راه آهن قزاقستان- ترکمنستان- ایران جزء طرح‏‌های بزرگ منطقه‌ای است و تنها کشورهای قدرتمند اقتصادی قادر به اجرای چنین طرح‌هایی هستند.

وی افزود: ترکمنستان در سال‌های اخیر با اجرای طرح‌های ملی، منطقه‏‌ای و فرامنطقه‌ای خود را به عنوان کشور قدرتمند اقتصادی نه‌تنها در منطقه بلکه در جهان نیز اثبات کرد.

از سوی دیگر رئیس بخش انگلیسی شورای مشترک تجاری و اقتصادی انگلیس و ترکمنستان نیز در سخنانی در نشست مذکور در عشق‌آباد که با حضور مقامات عالی‌رتبه 2 کشور و نیز صاحبان و سرمایه گذاران مطرح انگلیسی در آن حضور داشتند، تأکید کرد: انگلیس قصد دارد روابط و همکاری‌های خود را با عشق‏‌آباد بیش از پیش گسترش دهد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها