امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125618
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۴
تعداد بازدید: 14
سعد‌الله زارعی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در حاشیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و

سعد‌الله زارعی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در حاشیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل اصلی پایداری مردم بحرین گفت: مردم بحرین طی دوره‌ای که رژیم آل خلیفه در این کشور حکومت ‌کرده است به شکل وحشتناکی در ذیل تبعیض در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مذهبی، امنیتی و اجتماعی قرار داشته است.

وی افزود: ملت بحرین تصمیم گرفته‌اند تا شرایط را تغییر دهد و بر همین اساس هم اقداماتی را انجام داده و می‌دهند ولی در مجموع ملت بحرینی در بین ملت‌های منطقه که انقلاباتی را پدید آورده‌اند مقاومت بیشتری را از خود نشان داده‌اند و هیچکدام از ملت‌های منطقه به اندازه مردم بحرین تحت فشار و ستم و تبعیض ظالمانه قرار نداشته‌اند.

زارعی اظهار داشت: بحرینی‌ها بیش از آنچه که چوب سرنگونی یک رژیم سلطنتی را در بحرین بخورند چوب تغییر در شبه جزیره را می‌خورند یعنی اینکه هر نوع تغییری در بحرین مقدمه و تغییر در عربستان است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: ملت بحرینی‌ در حال دادن تاوان کل عربستان هستند و به همین خاطر بهایی که می‌پردازند بسیاربیشتر از سرنگونی رژیم آل خلیفه است.

زارعی در پاسخ به سوالی در خصوص زمان پیروزی نهایی ملت بحرین خاطرنشان کرد: حرکت مردم بحرین به زودی به پیروزی خواهد رسید البته شرایط منطقه و شرایط آینده عربستان هم به مردم بحرین در رسیدن آنها به اهدافشان کمک خواهد کرد ولی وقتی که به نتیجه برسند به میزان تلاش و زحمتی که برای کسب پیروزی انجام داده‌اند به همان میزان هم دستاورد بسیار بزرگی در بحرین و حتی در سطح عربستان به دست خواهند آورد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه در پایان گفت: نکته اصلی در تاخیر پیروزی ملت بحرین همان وعده الهی خداوند است که می ‌فرمایند که نصرت نهایی برای کسانی است که در راه خدا قیام کردند و مطمئناً در بحرین این وعده الی محقق خواهد شد هرچند با تاخیر باشد.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها