امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125634
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، ارتش و نیروهای مسلح سوریه همچنان به عملیات نظامی و پیشروی خود در منطقه ریف دمشق، واقع ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، ارتش و نیروهای مسلح سوریه همچنان به عملیات نظامی و پیشروی خود در منطقه ریف دمشق، واقع در جنوب سوریه ادامه می‌دهند، در حالی‌که طی روزهای گذشته موفق شدند، حلقه محاصره گروه‌های تروریستی در شهرک «میدعا» در شرقی‌ترین نقطه غوطه شرقی دمشق را مستحکم و تنگ‌تر کنند.

به موازات تشدید حلقه محاصره شهرک میدعا، دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز با موفقیت در حال پیشروی در منطقه «المعامل» واقع در تپه «کردی» در نزدیکی شهر «دوما»، مرکز ریف دمشق هستند، اگرچه گروه تروریستی «جبهه اسلامی» به رهبری «زهران علوش» تلاش بسیاری برای تصرف مجدد این منطقه داشت.

جدیدترین گزار‌ش‌های میدانی رسیده از این مناطق تاکید می‌کند که درگیری‌ها در این منطقه میان ارتش سوریه با گروه‌های مسلح ادامه دارد و تاکنون ده‌ها کشته و زخمی میان این گروه‌ها برجا گذاشته است.

براساس این گزارش‌ها نیروی هوایی ارتش سوریه نیز در سه عملیات جداگانه مواضع گروه تروریستی جیش الاسلام در شهر دوما را هدف قرار داد و منهدم کرد، تا در جریاناین عملیات‌ها نیز ده‌ها تروریست وابسته به این گروه کشته و زخمی شوند.

عملیات‌های مستمر ارتش سوریه در منطقه ریف دمشق و غوطه شرقی دمشق مخفی شدن بسیاری از عناصر جیش الاسلام به ویژه در تونل‌هایی که بدست آنها احداث شده را درپی داشت، این موضوع به شکلی خاص درباره زهران علوش، سرکرده جیش الاسلام صدق می‌کند که گفته شده، برای حفظ جانب احتیاط و از بیم مرگ نه تنها اقدام به مخفی شدن کرده، بلکه عناصر محافظ شخصی خویش را نیز تغییر داده و بر تعداد آنها افزوده است.

این درحالی است که برخی از منابع نزدیک به گروه جیش الاسلام تصریح می‌کنند که علوش پس از دریافت خطرناک بودن اوضاع به خارج از دوما فرار کرده است، اما صحت این خبر هنوز تایید نشده است.

شهر «دوما»، مرکز استان ریف دمشق به شمار می‌آید و «زهران علوش»، سرکرده گروه تروریستی «جیش الاسلام» از این شهر به عنوان مرکز فعالیت گروه خود استفاده می‌کند.

زهران علوش از جمله سرسپردگان عربستان سعودی به شمار می‌آید و به طور مستقیم به ویژه در زمانی‌که شاهزاده «بندر بن سلطان» ریاست دستگاه اطلاعات عربستان سعودی را برعهده داشت، از سوی این فرد حمایت می‌شد و هم اکنون از سوی ریاض حمایت می‌شود.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها