امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12565
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 105
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، جدیدترین تحولات سودان به شرح زیر می‌باشد. توقیف 3 هواپیمای شناسایی از منزل یک شهروند در پایتخت ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، جدیدترین تحولات سودان به شرح زیر می‌باشد.

توقیف 3 هواپیمای شناسایی از منزل یک شهروند در پایتخت سودان

پلیس سودان سه هواپیمای بدون سرنشین کوچک را از منزل یکی از شهروندان خارطوم کشف و ضبط کرد.

روزنامه الاهرام الیوم چاپ امروز در خارطوم نوشت: ماموران پلیس سودان در پی دریافت اطلاعات مبنی بر وجود چند فروند هواپیمای شناسایی در منزل یک مهندس نگهداری هواپیما در خارطوم، به منزل وی هجوم بردند.

دادستانی سودان در حال تحقیق درباره علت اقدام این شهروند در نگهداری این سه هواپیمای شناسایی نزد خود هستند.

وضعیت بحرانی 242 هزار آواره دارفوری در غرب سودان

صلاح الدین عبدالله، رئیس دفتر هماهنگی امور آوارگان استان‌ دارفور سودان اعلام کرد اوضاع آوارگان جدید که شمار آنها بالغ بر 242 هزار نفر هستند بسیار بحرانی است.

صلاح الدین در گفت‌وگو با روزنامه الاخبار سودان گفت: آوارگان جدید از ژانویه گذشته تا ماه مه جاری از 40 روستای دارفور آواره شدند و به اردوگاه‌های شهر نیالا در مرکز استان دارفور جنوبی پناه بردند.

وی وضعیت معیشت آوارگان را بسیار نابسامان و بحرانی خواند و گفت: ادامه سرازیر شدن آوارگان جدید از مناطق مختلف دارفور جنوبی به اردوگاه‌های شهر نیالا نگران کننده است به خصوص که برخی بیماری‌ها در بین آوارگان همه گیر شده است.

حزب الامه درباره خطر وقوع جنگ بین 2 سودان هشدار داد

حزب ملی الامه سودان درباره خطرات بازگشت روابط بین این کشور با سودان جنوبی به نقطه تنش هشدار داد.

این حزب تاکید کرد: تنش در روابط دو سودان در سایه وجود برخی اختلافات بین دو کشور وقوع جنگ جدیدی را هشدار می‌دهد و این مساله درها را برای دخالت بزرگ خارجی در امور داخلی این کشور فراهم می‌کند.

عبدالجلیل پاشا، مسئول اطلاع رسانی دائره سیاسی حزب الامه سودان در اظهاراتی به روزنامه «آخر لحظه» چاپ امروز خارطوم گفت: مسائل مورد اختلاف بین دو سودان باید از طریق گفت‌وگو حل و فصل شود زیرا جنگ تنها نابودی و خرابی به بار می‌آورد.

وی از رهبران سودان و سودان جنوبی خواست با همکاری یکدیگر در راستای منافع دو ملت کار کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها