امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125651
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۳۲
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار سیاسی فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در حاشیه بازدید از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات در ...

به گزارش خبرنگار سیاسی فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در حاشیه بازدید از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ایا جایگزینی برای مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی مشخص شده گفت: قرار بر این شده تا پس از مراسم چهلم رحلت آیت‌الله مهدوی‌کنی جامعه روحانیت تصمیم‌گیری کند.

وی در مورد وفاق و اتحاد میان گروه‌های مختلف اصولگرا گفت: جامعه روحانیت به عنوان نهاد اصولگرا ثابت شده و سعی کرده مجموعه اصولگرایان را سامان دهد، خوشبختانه در دوره‌های مختلف جامعتین سعی کردند تا همین تلاش را داشته باشند. در انتخابات خبرگان قرار است هماهنگ با جامعه مدرسین کارها انجام شود و در انتخابات مجلس و جامعه روحانیت با مجموعه‌ای از خانواده اصولگرایان از طیف‌های مختلف دیدگاه‌های مشترک را تعقیب می‌کنیم.

پورمحمدی در خصوص نامه اوباما به رهبر معظم انقلاب گفت: من از متن نامه اطلاعی ندارم اما نفس نامه نوشتن نشان می‌دهد که طرف مقابل به همکاری این طرف نیاز دارد اما مصاحبه‌ها و مواضع آنها نشان می‌دهد که ریاکارانه عمل می‌کنند و به هیچ وجه در یک فضای متعاملانه حاضر نیستند کار کنند.

وی با تاکید بر اینکه این عمل زشت ترین رفتار دیپلماتیک در عرصه بین المللی است گفت: جمهوری اسلامی نقش خود را در تثبیت شرایط، آرامش منطقه، مبارزه با افراطی‌گری و تروریسم نشان داده، اگر آمریکا فکر می‌کند باید با مقامات ایرانی تعامل داشته باشد چرا ریاکارانه عمل می‌کند و چرا در مذاکرات هسته‌ای با چنین محدودیت و فشاری برخورد می‌کند؟

پورمحمدی گفت: آمریکایی‌ها همچنان خوی استکباری خود را حفظ کرده‌اند و خود را قدرت فرامنطقه‌ای می‌دانند اما ما یاد گرفته‌ایم که چگونه با تحریم‌ها رفتار کنیم. ما مشکلات، فشارها و مضایقی که در رابطه با تهددیدات نظامی بوده است را زندگی کرده‌ایم و مقامات آمریکایی باید بدانند که جمهوری اسلامی را باید درک کرد و باید از یک راه ارتباط‌ آمیز موثر و به قول رئیس‌جمهور برد برد وارد شد چرا که تنها از این طریق می‌توانند با ما صحبت کنند و اگر خواهان همکاری با ما هستند باید مابه‌ازای آن را مشخص کنند. آنها نباید فکر کنند که با یک قدرت زیردست حرف می‌زنند در هر صورت شرایط منطقه نشان داده که جمهوری اسلامی در ادامه سیاست‌های خود موفق بوده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها