امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125653
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۳۲
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منطقه القلمون در غرب سوریه که در نزدیکی مرزهای لبنان قرار دارد، شب پنج‌شنبه شاهد تحولات ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منطقه القلمون در غرب سوریه که در نزدیکی مرزهای لبنان قرار دارد، شب پنج‌شنبه شاهد تحولات مهمی درپی عملیات‌ توامان ارتش سوریه و حزب الله لبنان بود.

در خصوص این تحولات خبرنگار فارس در دمشق گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه تجمعات بزرگی از عناصر گروهک تروریستی «جبهه النصره» را در دو منطقه «فلیطه» و دشت «عجرم» در نزدیکی منطقه لبنانی «عرسال»، واقع در غرب منطقه «القلمون» هدف قرار دادند که در نتیجه آن 20 تروریست تکفیری کشته و 30 نفر زخمی شدند و 5 دستگاه خودرو وابسته به این تروریست‌ها نیز منهدم شد.

اهمیت عملیات فوق در این امر نهفته بود که در میان کشته‌ها و زخمی‌های این عملیات 7 نفر از سرکرده‌های النصره نیز مشاهده می‌شدند که از جمله آنها باید از «ابو مالک التلی»، سرکرده معروف و سرشناس این گروهک در منطقه القلمون یاد کرد، اگرچه این خبر هنوز مورد تایید النصره قرار نگرفته است.
 

فرودگاه «السین» یا «الضمیر» در نقشه مشخص شده


بازپس گیری فرودگاه «السین» یا «الضمیر»

از سوی دیگر، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، تمام مناطق قرار گرفته بین منطقه «الصفا» تا منطقه «ام الرمان» اطراف فرودگاه نظامی «الضمیر» یا «السین» در شرق القلمون را آزاد کنند و هم اکنون درگیری‌های شدیدی اطراف این فرودگاه بین ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی در جریان است.

اما پس از آزادسازی شهرک «بدا» روز چهارشنبه گذشته بدست ارتش سوریه صورت گرفت، یگان‌ تفحص ارتش سوریه از صبح روز پنچ‌شنبه عملیات گشت و پاکسازی نهایی این شهرک را آغاز کرد تا طی آن 18 تروریست را به هلاکت رسانده و تعدادی را نیز دستگیر کند، در حالی‌که 8 تروریست نیز خود را تسلیم ارتش سوریه کردند.

گزارش شده که عملیات ارتش سوریه تجمع و نشست سرکردگان گروهک‌های تروریستی در منطقه القلمون از جمله جبهه النصره را نشانه گرفته بود و قرار بود، در این نشست هماهنگی‌های لازم بین گروهک‌های تروریستی برای حمله‌ گسترده علیه روستاهای منطقه پیش از فرا رسیدن فصل زمستان و بد شدن اوضاع آب و هوایی در منطقه انجام شود.

 

منطقه القلمون به رنگ سبز مشخص شده

از سوی دیگر، منابع میدانی سوری اعلام کردند که در جریان عملیات امروز (پنج‌‌شبه) جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش سوریه در منطقه «فلیطه» از توابع القلمون علیه مواضع گروه‌هک‌های تروریستی دو سرکرده گروهک‌های تروریستی به نام «ابو طلال محمد»، سرکرده گروهک تروریستی موسوم به «فجر الاسلام» و «ابو علی امون»، از سرکردگان ارشد النصره به هلاکت رسیدند و «ابو فاطمه»، سرکرده گروهک تروریستی «گردان عقاب‌های محمدیه» و «کرم امون»، سرکرده النصره در شهرک فلیطه و معاونش «صفوان عوده»، معاونش زخمی شدند.

بیعت شماری از گروهک‌های وابسته به ارتش آزاد با داعش

در این میان شماری از صفحات اینترنتی وابسته به گروهک‌های مسلح در سوریه فیلمی را منتشر کردند که در آن نشان داده شده، تعدادی از گروهک‌های وابسته به «ارتش آزاد» با «ابو بکر البغدادی»، سرکرده داعش بیعت می‌کنند که از جمله این گروهک‌ها باید از «گردان الفاروق»، فعال در منطقه «القصیر» و «کتایب الصحابه»، فعال در منطقه القلمون یاد کرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها