امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125655
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۳۲
تعداد بازدید: 14
«عدنان محمود»، سفیر سوریه در تهران با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، ضمن ارائه آخرین وضعیت میدانی در ...

«عدنان محمود»، سفیر سوریه در تهران با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، ضمن ارائه آخرین وضعیت میدانی در سوریه به خبرنگار ما گفت: اولویت امروز دولت، ملت و ارتش سوریه مبارزه با تروریسم در همه جبهه‌ها است.

حمایت ایران از سوریه و عراق زمینه ساز ثبات منطقه است

وی افزود: امروزه ملت‌ها و دولت‌های عراق و سوریه در حال مبارزه واقعی با تروریسم هستند و حمایت جمهوری اسلامی ایران از این سیاست، زمینه ساز ثبات و امنیت در منطقه خواهد بود.

سفیر سوریه در تهران در ادامه تأکید کرد: امروزه شرایط و تحولات به گونه‌ای رقم می‌خورد که فعالیت های دولت سوریه در امر مبارزه با تروریسم اثبات شده است، هر گونه رویکرد جامعه جهانی نسبت به تروریسم نیز باید به حمایت از تروریسم و اعطای تسلیحات به آنها پایان دهد و این موضوع می‌تواند در ذیل قطعنامه‌های 2170 و 2178 شورای امنیت نیز اجرا شود.

عدنان محمود بار دیگر تأکید کرد که امروزه دولت، ملت و ارتش سوریه در حال مبارزه واقعی با تروریسم در سوریه هستند و جمهوری اسلامی ایران از انها حمایت می‌کند که بازتاب مبارزه واقعی با تروریسم است.

دولت‌های مرتجع منطقه اشتباهات استراتژیک گذشته خود را جبران کنند

وی تصریح کرد: دولت‌های مرتجع منطقه مانند عربستان، قطر و ترکیه که با حمایت غرب تروریسم را ایجاد کردند، امروزه اگر در راه مبارزه با این گروهها قدم بردارند، اول باید در سیاست های خود تجدید نظر و اشتباهات گذشته خود را جبران کنند. 

سفیر سوریه در تهران گفت: حامیان و ایجاد کنندگان تروریسم در منطقه اگر در مبارزه با تروریسم جدی هستند، می بایست در تمامی اشتباهات استراتژیک خود بازنگری کنند، به تمامیت ارضی کشورها احترام بگذارند، به قوانین سازمان ملل و حقوق بین الملل درباره ساختار سیاسی و نظام سیاسی کشورها و دولت ها احترام بگذارند و اراده ملت‌ها را محترم بشمارند.

عدنان محمود تصریح کرد: همه گروه‌های مسلح و مخالف تروریستی که در سوریه با داعش همکاری می‌کنند، شاخه درختی واحد بنام تروریسم هستند و ما در قانون اساسی سوریه گروه تروریستی میا‌نه‌رو یا معتدل نداریم.

وی در پایان خاطر نشان کرد : توجه جدی جمهوری اسلامی ایران ، عراق و سوریه در موضوع مبارزه با تروریسم در سالهای اخیر باعث کاهش حجم تروریسم در منطقه شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها