امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12566
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 191
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان در انتقاد از خشونت‌های دولت ترکیه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان در انتقاد از خشونت‌های دولت ترکیه در مقابله با معترضان، دولت را به توجه به حقوق‌بشر فراخواند.

وی به روزنامه آلمانی «ولت‌ام‌زونتاگ» گفت: «دولت ترکیه اکنون می‌تواند نشان دهد که به حاکمیت قانون و آزادی ارج می‌نهد. ضمن اینکه مسئولیت زیادی در ناامن شدن شرایط متوجه اردوغان به عنوان نخست‌وزیر ترکیه است.»

پیش از این «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نیز رویکرد دولت اردوغان را به باد انتقاد گرفته بود.

«استفان فلو» نماینده توسعه اتحادیه اروپا نیز از خشونت‌های دولت ترکیه در مواجهه با معترضان انتقاد کرد.

وی گفت: «تظاهرات آرام راهی قانونی برای گروه‌هاست تا دیدگاه‌های خود را به شکلی دموکراتیک نشان دهد.استفاده پلیس از خشونت در چنین اعتراض‌هایی، جایگاهی در دموکراسی ندارد.» این سیاستمدار اروپایی در کنفرانسی در استانبول با حضور «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه گفت که مقاماتی که مسئول خشونت‌ها در کشور هستند نباید نادیده گرفته شوند.

تظاهرات گسترده در سطح ترکیه که از روز جمعه گذشته آغاز شد و تاکنون نیز ادامه داشته است، در مرحله نخست در حمایت از تجمع کنندگان در پارک میدان «تقسیم» صورت گرفت و به تدریج این اعتراضات به تظاهرات ضد دولتی تبدیل شد و تظاهرات‌کنندگان هم‌اکنون خواستار استعفای «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه هستند.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها