امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125663
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۳۲
تعداد بازدید: 43
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان که در آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است، از ساعت 16:30 ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان که در آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است، از ساعت 16:30 امروز کیانوش رستمی، ملی‌پوش وزنه‌برداری کشورمان به رقابت با 9 وزنه‌بردار دیگر در گروه A دسته 85 کیلوگرم پرداخت.

رستمی در حرکات یکضرب ابتدا وزنه 173 کیلویی را با موفقیت مهار کرد. وی سپس وزنه 176 کیلویی را نیز بر فراز دستان خود به اهتزاز درآورد تا تقریباً مدال یکضرب این وزنه‌بردار در این حرکات قطعی شود.

رستمی سپس برای حرکت سوم خود تقاضای وزنه 178 کیلوگرمی را کرد که این بار هم از پس مهار آن به خوبی برآمد تا مدال نقره یکضرب از آن وی شود.

رستمی همچنین رکورد یکضرب دسته 85 کیلوگرم ایران را به میزان دو کیلوگرم ارتقا داد. رکورد قبلی این حرکت با 176 کیلوگرم در اختیار سهراب مرادی بود که 3 سال پیش در جام باشگاه های آسیا در ازبکستان به ثبت رسیده بود.

ایوان مارکوف از بلغارستان با وزنه 179 کیلویی و آندره ریباکوف از بلاروس با وزنه 175 کیلویی به ترتیب اول و سوم شدند.

در حرکات یک ضرب هیچ وزنه‌برداری از دور رقابت‌ها اوت نکرد.

با آغاز حرکات دوضرب کیانوش رستمی برای اولین بار درخواست وزنه 211 کیلویی را کرد که در مهار آن ناکام ماند. رستمی در بار دوم با اضافه کردن یک کیلوگرم دیگر به وزنه قبلی برای بلند کردن وزنه 212 کیلویی روی تخته آمد که این بار هم ناکام بود و نتوانست این وزنه را بالای سر ببرد. وزنه‌بردار کشورمان برای بار سوم نیز یک بار دیگر یک کیلوگرم دیگر به وزنه درخواستی خود اضافه کرد اما این بار این وزنه 213 کیلویی را مهار کرد تا با فرار از اوت شدن از این حرکات، مدال خود را هم قطعی کند.

در نهایت رستمی با ثبت مجموع 391 کیلوگرم دو مدال طلای دوضرب و مجموع را همراه با مدال نقره یک ضرب از آن خود کرد.

در این دسته مارکوف از بلغارستان و اوکولوف از روسیه با ثبت مجموع 390 و 385 کیلو به ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین در حرکات دوضرب نیز آلیموف از ازبکستان و اوکولوف از روسیه دوم و سوم شدند. 

رستمی پیش از این عنوان قهرمانی جهان در سال 2011 پاریس و برنز المپیک 2012 لندن را نیز به خود اختصاص داده بود.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها