امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125684
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار فارس در دوشنبه، با ورود «حجت الله فغانی» به تاجیکستان به یک سال عدم حضور سفیر ایران در این کشور خاتمه داده شد. در فرودگاه دوشنبه ...

به گزارش خبرنگار فارس در دوشنبه، با ورود «حجت الله فغانی» به تاجیکستان به یک سال عدم حضور سفیر ایران در این کشور خاتمه داده شد.

در فرودگاه دوشنبه نمایندگان وزارت امور خارجه تاجیکستان، کارمندان سفارت، رایزنی فرهنگی و سایر نهادهای ایرانی در دوشنبه از سفیر جدید جمهوری اسلامی استقبال کردند.

در ملاقاتی که میان فغانی و نمایندگان وزارت امور خارجه تاجیکستان صورت گرفت، ابراز امیدواری شد با حضور سفیر جدید ایران در دوشنبه زمینه‌های مناسب‌تری برای توسعه همکاری‌های بین دو کشور فراهم خواهد شد.

سفیر جدید ایران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: به دلیل همزبانی و مشترکات بسیار فراوانی که میان مردم ایران و تاجیکستان وجود دارد، این احساس به من دست نداده که وارد کشوری خارجی شده‌ام.

وی ضمن پاسخ به این پرسش که برای توسعه همکاری‌ها چه برنامه‌های در نظر گرفته شده گفت: اراده دولت جمهوری اسلامی ایران به توسعه همکاری‌ها با تاجیکستان است و طی ملاقاتی که با آقای روحانی داشتم ایشان بر ویژگی روابط میان تهران با دوشنبه تاکید می‌کردند و به ما توصیه کردند تا از حداکثر تلاش‌ها برای رشد مناسبات با این کشور دوست و بردار استفاده به عمل بیاوریم.

فغانی همزمانی ورود خود به تاجیکستان با برگزاری نمایشگاه اختصاصی کالاهای ایرانی در دوشنبه را به فال نیک گرفت و گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌ها به آشنایی با ظرفیت‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری یکدیگر کمک و زمینه برای توافقات جدید همکاری میان بخش‌های دولتی و خصوصی 2 کشور را فراهم خواهد کرد.

سفیر جدید ایران با مناسب ارزیابی کردن ظرفیت‌های روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی میان ایران و تاجیکستان، تاکید کرد: ما تلاش خواهیم کرد تا با همکاری دوستان تاجیک به صورت بهتری به فرصت‌های همکاری و کمک به ارتقای تعاملات اقتصادی و تجاری 2 کشور دست پیدا کنیم.

فغانی با اشاره به دیدار چند روز پیش خود با سفیر تاجیکستان در تهران، گفت: «نعمت‌الله امام‌زاده»  شخصیت پرتلاشی هستند و امیدواریم که با همکاری و تلاش‌های مشترک بتوانیم شاهد توسعه مناسبات 2 کشور دوست و بردار باشیم.

سفیر جدید ایران در محل تشریفات فرودگاه شهر دوشنبه با «علی‌رضا رشیدیان» استاندار خراسان رضوی که بعد از سفر سه‌روزه خود به تاجیکستان قصد بازگشت به مشهد را داشت، دیدار کرد.

رشیدیان با ابراز رضایت از سفر خود و به خصوص برگزاری نمایشگاه اختصاصی کالاهای ایرانی، آمادگی استان خراسان رضوی برای ارتباطات نزدیک با سفارت کشورمان در دوشنبه و کمک به توسعه مناسبات همه‌جانبه 2 کشور را اعلام کرد.

فغانی روزهای آینده به منظور تقدیم استوارنامه خود، با وزیر امور خارجه و سپس رئیس جمهور تاجیکستان ملاقات خواهد کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها