امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125692
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; میکائیل دیانی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل کشور در نشست خبری «ستاد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; میکائیل دیانی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل کشور در نشست خبری «ستاد پیگیری انتظارات ملت از مذاکرات» که با حضور اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها برگزار شد، گفت: جریان‌های دانشجویی که به گفته امام (ره) و شهید بهشتی چشم بینای جامعه هستند با تشکیل «ستاد پیگیری انتظارات ملت از مذاکرات» امیدوارند بتوانند به عنوان یک بازو از مذاکره‌ کنندگان حمایت کنیم و انتظارات ملت را از مذاکره‌کنندگان هسته‌ای مطرح کنیم.

وی گفت: اعضای این ستاد دور هم جمع شدند و یک سری برنامه‌هایی را که برای بهتر شدن توافقی که قرار است در آینده انجام شود طراحی کردند، امیدواریم بتوانیم، انتظارات ملت ایران را به مذاکره‌کنندگان و مسئولان برسانیم.

وی با اشاره به خط قرمزی که مقام معظم رهبری برای نظام مشخص کردند، گفت: ما در این ستاد شاخصه‌هایی را در نظر داریم. ملت از مذاکرات انتظار داریم که همه تحریم‌ها برداشته شود.

دیانی با بیان اینکه  4 نوع تحریم در مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار دارد که ماهیت‌های مختلفی دارند، افزود: توافقی یک توافق خوب است که هر 4 نوع تحریم با ماهیت‌هایی که دارند را باطل کند و ضمانت اجرایی برای باطل شدن آنها وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: همه کشورهایی که در مذاکرات در طرف مقابل ما قرار دارند می‌توانند با اختیاری که دارند تحریم‌ها را بردارند.

این فعال دانشجویی به تحریم‌هایی که آمریکا علیه ملت ایران وضع کرده اشاره کرد و گفت: آمریکا باید ضمانت اجرایی بدهد که همه تحریم‌ها را بعد از مذاکرات و توافق نهایی برمی‌دارد.

دیانی اظهار داشت: جنبش دانشجویی بیش از هر چیزی به پیشرفت علمی کشور دل بسته و ما خواستار یک تیم قوی هسته‌ای هستیم و می‌خواهیم تلاش کنیم تا تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای بتواند یک توافق خوب هسته‌ای داشته باشد.

دیانی تاکید کرد: در کشور برخی رسانه‌‌ها مسائل اصلی را به حاشیه می‌برند و مسائل فنی را برجسته می‌کنند. ما تلاش می‌کنیم صدای ملت به گوش مردم دنیا برسد.

وی از توزیع نشریات در سطح دانشگاه‌ها و نماز جمعه، استفاده از تریبون‌های مختلف و جلسات مختلف با تیم مذاکره‌کننده به عنوان برنامه‌های ستاد یاد کرد و تصریح کرد: در نظر داریم همایش «توافق خوب و مورد‌ انتظار مردم» را برگزار کنیم و این مسائل می‌تواند پیام‌های خوبی برای تیم مذاکره‌کننده داشته باشد.

دیانی گفت: برخی از جریانات انحرافی با مسائل انحرافی مانند اسید‌پاشی و بورسیه‌ها می‌خواهند مذاکرات را به حاشیه ببرند. این ستاد شکل گرفته است تا واقعیت‌هایی که در رابطه با مذاکرات وجود دارد را بیان کند و باعث شود مباحث و مسائل اصلی کشور کمرنگ نشود.

وی تصریح کرد: مردم چیزی نمی‌خواهند جز اینکه تحریم‌ها برداشته شود و ایران هسته‌ای بماند و عزت‌شان حفظ شود. حق هسته‌ای ما باید پابرجا باشد و دکوری نباشد. ما نباید عقبگرد داشته باشیم در این صورت توافق خوبی را انجام داده‌ایم.

وی گفت: چیزی را که کشور ده‌ها سال برای آن هزینه داده است نباید به راحتی و ارزان از دست داده شود.

دیانی ادامه داد: تحریم‌ها از سال 88 شروع شد که یک عده به خیابان‌ها ریختند و باعث آشوب و اغتشاش شدند.

وی ادامه داد: نباید بر سر منافع ملی ما و شما داشته باشیم. کسانی که بر سر منافع ملی ما و شما می‌کنند منافق هستند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: گره زدن مسئله مذاکرات هسته‌ای یا هر مسئله دیگر یک خطای نابخشودنی و راهبردی است چرا که این مسئله جزئی از منافع ملی کشور به حساب می‌آید و ملت ایران توقعاتی را از این مذاکرات دارد که باید از سوی طرف مقابل برآورده شود.

وی گفت: دو رویکرد دو جناح سیاسی که عده‌ای می‌خواهند توافق هسته‌ای را برای تخطئه دولت به کار ببرند و عده‌ای از دولتمردان توافقات را برای برد سیاسی داخلی خود می‌خواهند مذموم است و این ستاد از دریچه نگاه ملت به این مذاکرات نگاه کرده و تحلیل می‌کند.

دبیرکل انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل افزود: پوشش رسانه‌ای نابخردانه از مسائل مختلف جاری اجتماعی و بازی خوردن در پازل سفارتخانه‌های کاغذی آمریکا در تهران باعث شد مسائل کم‌اهمیت در اولویت خبری قرار گیرد و مسئله مهم و حیاتی مذاکرات هسته‌ای فراموش شود و آمریکایی‌ها از این فرصت برای فشار به ملت ایران استفاده کنند.

دیانی اظهار داشت: توافق خوب بهتر از توافق نکردن و عدم توافق بهتر از یک توافق بد است و بنای توافق یا عدم توافق یک خطای استراتژیک است.

وی در ادامه اظهار داشت: این ستاد برای آگاهی جامعه از اتفاقات رخ داده در چند وقت اخیر و رصد دقیق ماجرا در رابطه با مسائل هسته‌ای، هماهنگی بیشتر تشکل‌های دانشجویی برای دفاع از تیم هسته‌ای و منافع ملت ایران ادامه مسیر دانشجویان پیرو خط امام (ره) در 13 آبان 58 و مطالبه‌گری از شیطان بزرگ شکل گرفته است.

وی افزود: آنچه ما نیاز داریم این است که قرار نیست قرارداد بدی تصویب شود بلکه منتظر یک توافق خوب هسته‌ای هستیم و راهکار برای تحریم‌های بانکی و نفتی نیز بسیار مهم است.

دیانی ادامه داد: تحریم‌های بانکی و نفتی به واسطه مبادلات دلار است که اگر پیمان‌های پولی چند جانبه امضا کنیم این تحریم‌ها بی اثر می‌شود، یک سوم اقتصاد دنیا با پیمان دوجانبه به جلو می‌رود و کشورهای مانند چین و روسیه نیز درخواست پیمان دوجانبه با ما داشته‌اند، ما می‌گوییم توافق کنیم ولی توافق با شروط انجام شود و در مسائل هسته‌ای پیشرفت‌هایمان را کنار نگذاریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها