امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125696
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت در نشست خبری «ستاد پیگیری انتظارات ملت  از ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت در نشست خبری «ستاد پیگیری انتظارات ملت  از مذاکرات»‌ که در غرفه < a href="http://p313.ir" style="color:red;">پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در بیستمین نمایشگاه مطبوعات با حضور اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی برگزار شد، گفت: حفظ خطوط قرمز نظام، یکی از شاخص‌های توافق خوب و جزء انتظارات ملت از مذاکرات هسته‌ای است.

وی گفت: حرکت علمی هسته‌ای به هیج وجه نباید متوقف و کند شود، مذاکره‌کنندگان باید برای ادامه تحقیق و توسعه و پیشرفت هسته‌ای پافشاری کنند کسی حق مداخله بر روی دستاوردهای هسته‌ای را ندارد و مسئولان باید در رابطه با مسائل و دستاوردهای هسته‌ای تعصب داشته باشند.

دبیر دفتر تحکیم وحدت با بیان انیکه روابط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ایران باید متعارف و غیر فوق‌العاده باشد، گفت: حفظ عزت ملت در مذاکرات و خم نکردن سر در مقابل دشمنان نظام بسیار مهم است.

بیانی با بیان اینکه تحریم‌ها از جمله تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه اروپا، تحریم‌های ریاست جمهوری و همچنین تحریم‌های کنگره آمریکا با هر نوع ماهیتی که دارند باید برداشته شود، گفت: باید اموال و دارایی‌های بلوکه شده ملت بلافاصله آزاد شود و در ساختار و محصول نیروگاه اراک تغییری نداشته باشد. سانتریفیوژهای فعال نباید کاهش پیدا کند و همچنین ظرفیت آنها نیز نباید کم شود.

وی ضمن بیان این جمله از رئیس جمهور که گفت «همانطور که چرخ سانتریفیوژها باید بچرخد چرخ زندگی مردم نیز باید بچرخد» تاکید کرد: این مسئله را نباید به زندگی مردم ربط داد.

بیانی ادامه داد: ما یک سال اعتمادسازی کردیم و حالا منتظریم طرف مقابل تحریم‌ها را بردارد، انتظار مردم هم همین است. ما همین را می‌گوییم و به کمتر هم قانع نخواهیم شد.

این فعال دانشجویی ادامه داد: پیشرفت علمی و بحث هسته‌ای یکی از مسائلی است که نباید کند و متوقف شود. ماهیت آمریکا استکبار است و این کار تیم مذاکره‌کننده را سخت کرده است.

بیانی افزود: اعتراضاتی که در داخل در رابطه با مذاکرات صورت می‌گیرد برای تیم مذاکره‌کننده نقطه قوت است و ما با این حمایت می‌خواهیم باعث تغییر در روند طرف مقابل شویم.

دبیر دفتر تحکیم وحدت گفت:‌ توافق‌نامه یک کاغذ است و انسان نیست که روح داشته باشد. تیم مذاکره‌کننده به خاطر اعتقادی که به اسلام دارد به توافق عمل کرد ولی طرف مقابل این کار را انجام نداد.

وی به بی‌اطلاعی مردم و نمایندگان مجلس از روند مذاکرات اشاره کرد و گفت: متاسفانه نمایندگان نسبت به مذاکرات بی‌اطلاع هستند و مسئولان دیپلماسی بنا به دلایلی آنها را در جریان نمی‌گذارند، نتیجه این می‌شود که مردم از سایت‌های غربی و آمریکایی این مسئله را پیگیری می‌کنند. نمایندگان مجلس باید از روند مذاکرات مطلع شوند.

دبیر دفتر تحکیم وحدت یادآور شد: هدف ما حمایت از دولت است و قصد هجمه سازی رسانه‌ای را نداریم. تحریم‌ها یک شبه برداشته نمی‌شود اما آمریکا می‌گوید ایران باید دو سال اعتماد سازی کند تا تحریم‌ها را برداریم. این مسئله باید پابه پا باشد و هر قدمی که ایران برمی‌دارد طرف مقابل نیز باید قسمتی از تحریم‌ها را باطل کند.

بیانی تصریح کرد:‌ این که آمریکا می‌گوید اگر ایران تمکین کرد بعد در طی یک مدت خاص تحریم‌ها برداشته می‌شود بسیار حرف زشتی است همانطور که ایران ذخایر 20 درصد را کنار گذاشت آنها هم باید تحریم‌ها را برمی‌داشتند.

وی با بیان اینکه روحانی رئیس جمهور قانونی ما است و به آن اعتماد داریم، گفت: رئیس جمهور باید انتظارات مردم را در نظر بگیرد مردم انتظارات به جایی از مذاکرات دارند.

بیانی در خاتمه در پاسخ به سوال یکی از حاضرین اظهار داشت: ما عرضه داشتیم که تحکیم وحدت را از دست یک سری افراطی‌ها گرفتیم ما همان تحکیم وحدتی هستیم که سال 58 تسخیر لانه جاسوسی را انجام داد. ما همان تحکیم وحدت پیرو خط امام(ره) هستیم.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها