امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125698
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی پهلوان دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان در نشست‌خبری «ستاد پیگیری انتظارات ملت از

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی پهلوان دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان در نشست‌خبری «ستاد پیگیری انتظارات ملت از مذاکرات هسته‌ای» که در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌هابه با حضور اتحادیه‌های دانشجویی برگزار شد، گفت: آمریکا و کسانی که در مذاکرات هستند، درباره عمل نکردن به تعهدات خود در مقابل ایران دارند و این در حالی است که ایران به همه تعهدات خود عمل کرده است.

پهلوان در ادامه گفت: ما در توافق ژنو به تعهداتی که در این توافق‌نامه اشاره شده بود، عمل کردیم، اما از طرف مقابل پایبندی کاملی به این تعهدات وجود نداشت.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: تحریم‌های بانکی و نفتی به نوعی دست ما را در مسائل اقتصادی و بین‌المللی بسته و کشور را دچار مشکلات عدیده‌ای کرده است.

وی افزود: باید رفع تحریم به صورت کامل صورت بگیرد. البته خطوط قرمزی که مدنظر ملت و رهبری است در این مذاکرات رعایت شود و همان‌طور که گفته شده، ظرفیت 190 هزار سو لحاظ شود و این برنامه باید حفظ شود و موانع آن باید برطرف شود.

بیانی تصریح کرد: حق غنی‌سازی ایران باید در این توافقات و مذاکرات به خوبی حفظ شود، در توافق اول مرجعی که فرادستی و بی‌طرف باشد و بتواند رعایت تعهدات را از سوی هر دو طرف پیگیری کند وجود نداشت، پس لازم است مرجعی حقوقی و بی‌طرفی در این زمینه وجود داشته باشد و خواسته دیگر این است که آژانس پرونده هسته‌ای ایران را به شکل عادی درآورد.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان به اهداف ستاد پیگیری انتظارات ملت از مذاکرات، اشاره کرد و افزود: کمک کردن به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای یکی از اهداف ما است. طرف مقابل ما زورگوست و مشکل ما با آنها ماهیت آنهاست.

وی گفت: دیدیم که آنها بنای لغو تحریم‌ها را ندارند، اما مذاکرات برای رسیدن به نقطه مشترکی برگزار شد هر چند آنها در ابتدا وقتی دیدند ما در زمینه هسته‌ای به رشد لازم رسیده‌ایم بحث مذاکرات را مطرح کردند تا سرعت رشد روند هسته‌ای کشور را بگیرند.

پهلوان در ادامه گفت: اگر کسی فکر می‌کند با کوتاه آمدن و یا تعطیلی مسائل هسته‌ای همه مسائل و مشکلات کشور حل می‌شود، اشتباه می‌کند.

وی در خاتمه گفت: باید مذاکره انجام شود و مطالبات مردم و خواسته‌های آنها نیز و مسائل خط قرمز در آن لحاظ شود. در آن صورت می‌توانیم ادعا کنیم که مذاکرات به جای خوبی رسیده است.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار