امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1257
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۹
تعداد بازدید: 180
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل، «بنی گانتز»، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل مدعی شده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل، «بنی گانتز»، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل مدعی شده است که رژیم متبوعش توان حمله به هر یک از اهداف هسته‌ای ایران را دارد.

به گفته گانتز، بحث‌های شدیدی بین سران سیاسی و نظامی اسرائیل در جریان است تا تصمیم نهایی در این خصوص گرفته شود. گانتز این سخنان را در مصاحبه با بخش عبری رادیو اسرائیل اظهار داشته است.

رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی در این مصاحبه تلاش کرده چنین وانمود کند که اسرائیل بدون کمک هیچ کشور دیگری قادر به حمله نظامی به ایران است. با این حال وی از بر زبان آوردن هرگونه زمان مشخص در این خصوص خودداری کرده است: «چالش با ایران بسیار مهم است و ما باید با یک راهبرد مسوولانه بلندمدت به آن نزدیک شویم. ما این کار را هرگاه که ضروری باشد انجام خواهیم داد.»

بنی گانتز همچنین تاکید کرد که اسرائیل از نزدیک تحولات هسته‌ای ایران را پیگیری می‌کند.

در این مصاحبه، رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی همچنین مقاومت فلسطین را تهدید کرد که اگر حملات راکتی از نوار غزه ادامه یابند، اسرائیل در تکرار حمله خود به نوار غزه در جریان جنگ 8 روزه تردید نخواهد کرد. وی همچنین جلوگیری از پرتاب راکت به سرزمین‌های اشغالی را وظیفه جنبش حماس دانسته است.

این مقام نظامی رژیم صهیونیستی همچنین اذعان کرد که وضعیت امنیتی نوار مرزی این رژیم با مصر چندان مناسب نیست و آنچه وی گروه‌های تروریستی خواند، در حال نشو و نما در آن منطقه هستند.

گانتز همچنین با اشاره به درگیری‌های اخیر بین نظامیان اسرائیلی و معترضین فلسطینی در نوار غزه، احتمال شروع انتفاضه سوم را رد کرد.

رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی در این مصاحبه حزب‌الله لبنان را هم تهدید کرده و گفته است که توان بازدارندگی اسرائیل در برابر حزب‌الله قابل توجه است. وی تصریح کرد: «لبنان می‌داند که اگر جنگ شروع شود چه اتفاقی می‌افتد.»

گانتز که در این مصاحبه ظاهرا عزم تهدید همگان را داشته است، در خصوص سوریه نیز ضمن پیچیده دانستن شرایط، تاکید کرده که اسرائیل آماده جنگ با این کشور در صورت لزوم است!

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار