امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125701
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در جمع خبرنگاران اظهارداشت: آخرین خبرها مربوط به سفر آقای رئیس‌جمهور به کشور آذربایجان است که با توجه به اینکه این دیدار چهارمین دیدار دو رئیس‌جمهور بود این امر نشان می‌دهد که با رویکرد تعاملی می‌توان روابط سازنده‌ای ایجاد کرد چراکه فرصت همکاری اقتصادی بین ایران و آذربایجان گسترده است.

وی ادامه داد:‌ این سفر دستاوردهای امیدبخشی را ایجاد کرد و با این تعامل گسترده با همسایگان گام دیگری را با همسایگان در جهت وصول اقتصاد مقاومتی برمی‌دارد تا اسیب‌پذیری ایران کمتر و کمتر شود.

نهاوندیان در پاسخ به سوالی مبنی بر آئین‌نامه انتشار دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: شما می‌دانید که قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات 5 سال قبل توسط مجلس شورای اسلامی بررسی شده بود گام مثبتی بود اما متاسفانه در این 5 سال به تصویب نرسید که با پیگیری وزرات فرهنگ و ارشاد درباره این آئین‌نامه در کمیسیون‌های دولت بحث شد تا به دولت رسید.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه این آئین‌نامه دستگاه‌های دولتی را موظف می‌کند تا دسترسی آزاد به اطلاعات داشته باشند، گفت: این تحقق شعار آقای روحانی به مردم بود که حقوق شهروندی را شکوفا کنید و این مبنایی است برای شفافیت که لازمه عدالت است و مردم راحت می‌توانند از حقوق خود آگاه شوند و به آن دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد:‌ البته دسترسی به این امر انحصارشکنی است و انحصار دسترسی آزاد به اطلاعات از ظالمانه‌ترین انحصارات است که با ایجاد فضای رقابتی در دسترسی به اطلاعات و فضای مطبوعاتی‌ می‌توانیم تحقق آزادی مسئولانه را فراهم کنیم.

نهاوندیان در پاسخ به سوالی مبنی بر تاثیر نتیجه مذاکرات هسته‌ای در اقتصاد ایران گفت: البته می‌دانید که هنوز زود است درباره نتیجه مراحل طولانی مذاکرات قضاوت شود و تا روز آخر هیچکس نمی‌تواند قضاوت کند که محصول نهایی چه خواهد بود اما نکته بسیار مهم این است که همگان می‌دانند که ایران در این مسیر طولانی اتمام حجت کرد و به طور غیر قابل انکاری توانست ثابت کند که همه بهانه‌جویی‌های گذشته بی‌پایان بوده و آنچه ایران دنبال آن است حق غیر قابل انکار برای توسعه علم و فناوری در همه زمینه‌ها از جمله فناوری هسته‌ای بوده است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور ادامه داد: البته دیدید در فضای افکار عمومی و محافل سیاسی اقتصادی دنیا رویکرد ایران مورد استقبال قرار گرفته و شما شاهد سفر هیأت‌های مختلف در ماه‌های گذشته به ایران بوده‌اید که البته اتفاق مهمی که در طول یکسال اخیر افتاده این است که علیرغم اینکه تحریم‌ها برداشته نشده اقتصاد ایران در عمل ثابت کرد درجه آسیب‌پذیری خود را کاهش داده تورم خود را مهار کرده و از رکود خارج شده است و به سمت رونق اقتصادی حرکت کرده و همه این ها قوت عمل ما را در مذاکرات افزایش داده است.

نهاوندیان ادامه داد: معنای این حرف این است که نتیجه این مذاکرات هر چه باشد اقتصاد ایران به پیش خواهد رفت و در حوزه سیاسی حتماً‌ افکار عمومی جهان دیگر ادامه تحریم‌های ظالمانه را نخواهد پذیرفت و فضای سیاه‌نمایی علیه ایران شکسته شده و همه ملامت‌ها و سرزنش‌ها اگر غیر انجام توافق هسته‌ای صورت نگیرد متوجه غرب خواهد بود.

وی در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر پیش‌بینی قیمت نفت در بودجه 94 گفت: پیش‌بینی نسبت به آینده بازار نفت هیچ وقت نمی‌تواند قطعی باشد لذا احتیاط‌ آمیز خواهد بود که ما سناریوهای مختلف را بر اساس قیمت نفت در نظر گرفته‌ایم.

نهاوندیان ادامه داد: در مورد حجم فروش نیز سناریوهای مختلفی مطرح است که ما در بودجه 94 با یک دید گشاده نسبت به همه سناریوهای مرتبط پیش‌بینی کرده و شرایط هرچه باشد آمادگی با همه شرایط را داریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها