امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125702
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین شهبازی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در نشست خبری «ستاد پیگیری انتظارات ملت از

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین شهبازی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در نشست خبری «ستاد پیگیری انتظارات ملت از مذاکرات» که در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی برگزار شد، گفت: بعد از انتخابات ریاست جمهوری یک ترجمه و زیر نویس از انتخابات وجود داشت که خیلی دقیق نیست که متاسفانه رایج هم شده‌است.

وی ادامه داد: برخی‌ها می‌خواهند طوری القاء کنند که چون ما انتخاب شدیم و فلانی انتخاب نشد پس پیام انتخابات این است که اگر ما کاری انجام می‌دهیم همه باید تشویق کنند و هورا بکشند و اگر هورا نکشند یا بیسوادند یا لبو‌فروش.

شهبازی اظهار داشت: برخی‌ها می‌گفتند آمریکا می تواند سیستم دفاعی ما را با یک بمب منهدم کند پس مذاکره کردن بهتر از مذاکره نکردن است. ما به خاطر مطرح شدن چنین مسائلی تصمیم گرفتیم این ستاد را تشکیل دهیم تا به صورت تخصصی مسائل مربوط به مذاکرات و انتظارات مردم از این بحث را پیگیری کنیم.

این فعال دانشجویی به دور قبلی مذاکرات اشاره کرد و گفت: برخی‌ها صحبت‌هایی را داشتند که برای من این تصور را ایجاد کرد که اوباما بعد از این مذاکرات به خاطر خیانت‌هایی که به ما کرده عذرخواهی خواهد کرد و از این پس هرچه مذاکره‌کنندگان بگویند را قبول می‌کند.

دبیرجنبش عدالتخواه دانشجویی با بیان اینکه افکار عمومی باید از مذاکرات با اطلاع شوند اضافه کرد: شرمن در مذاکرات خیلی دقیق به مسائل می‌پردازد و ما انتظار داریم تیم مذاکره‌کننده ما نیز چنین باشد. نباید حرف کلی زد در مذاکرات باید به مسائل دقیق پرداخته شود.

شهبازی با بیان اینکه تعلیق دکوری تحریم را نمی‌خواهیم، گفت: مذاکرات باید متوازن باشد و نباید زیر بار جام زهر هسته‌ای برویم.

وی اظهار داشت: ایران یک واحد سیاسی است و حق دارد فعالیت‌های علمی هسته‌ای داشته باشد. ایران حاضر است در بحث توافقات هسته‌ای حرکت کند. ما باید در چارچوب صلح‌آ‌میز هسته‌ای حقوق مسلم خود را حفظ کنیم.

شهبازی به بدقولی البرادعی اشاره کرد که روحانی در کتاب خاطراتش آن را بیان کرده و افزود: ما یک بار به خاطر قول دادن یک شخص دور خوردیم حالا چطور می‌توانیم به اوباما اطمینان کنیم؟

وی گفت: ستادی که ما تشکیل داده‌ایم برای پیگیری مطالبات ملت از مذاکرات تشکیل شده است. انرژی هسته‌ای ما باید حفظ شود.

دبیرجنبش عدالتخواه دانشجویی به اظهارات عراقچی در رابطه با اینکه رهبری از جزئیات مذاکرات خبر ندارند اشاره کرد و گفت: رهبری یک حمایت از تمام مسئولان کشور دارد. ما نیز این حمایت را خواهیم داد ولی حق داریم در رابطه با جزئیات مذاکرات نظر بدهیم و انتقاد کنیم.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: اینکه می‌گویند تحریم‌ها کاملا ترک برداشته باید به طور ملموس دیده شود. منتقدین باید در رابطه با مذاکرات نظر بدهند و این مختص به یک دوره نیست زیرا ما در دوره احمدی‌نژاد به برخی از مواضع وی آنقدر انتقاد کردیم که نشریه دانشجویی ما را بستند. حالا نیز انتقاداتی داریم.

وی گفت: اوباما فردی باهوش است و ما باید متناسب با او هوشمندی خود را بالا ببریم.

وی خاطرنشان کرد: مذاکرات انجام شود، توافق صورت گیرد ولی باید مذاکرات درست و توافقی که انجام می‌شود متناسب با انتظارات ملت باشد.

وی در خاتمه گفت: روند عملکرد آمریکا در یک سال گذشته بی‌اعتمادی‌ها و بدبینی‌های ملت را افزایش داده پس انتظار ملت از این جا به بعد نمود عینی تغییر رفتار آمریکایی‌ها است. حسن عمل به تعهدات از سوی ما ثابت شده و بدقولی طرف مقابل نیز مشخص است پس عاقلانه است که منتظر قدم‌های رو به جلوی آنها باشیم به جای آنکه ما دوباره قدمی رو به جلو برداریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها