امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125706
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
محمد رضا محسنی ثانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه مطبوعات و در گفت‌وگو با

محمد رضا محسنی ثانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه مطبوعات و در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: «ما پیش از این حسن نیتی از طرف مذاکره کننده سر اغ نداشتیم و امروز هم چنین انتظاری از  آنان نداریم.

وی افزود: عمده بحث ما در ارتباط با سوء نیت‌های طرف مقابل است و نگاه ما به مسائلی که آنان مطرح می‌کنند باید نگاه بدبینانه‌ای باشد.

عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به جو حاکم بر افکار عمومی جهان، حزب حاکم آمریکا در صدد است تا با برگ به نتیجه رساندن مذاکرات در انتخابات بعدی آمریکا، موفقیتی را کسب کند و اعتبار خود را که در انتخابات اخیر کنگره از دست داده بودند باز از دست بدهند.

محسنی ثانی خاطر نشان کرد: ما با حفظ اصول و چارچوب‌های خود، در صدد هستیم تا مذاکرات به نتیجه برسد و در جمع‌بندی احساس می‌کنیم که این مذاکرات به نتیجه برسد.

وی افزود: سمت و سوی فعالیت‌های هسته‌ای ما باید در مسیر 190 هزار سو و توسعه تحقیقات در این حوزه قرار گیرد و افزایش سانتریفیوژها باید در دستورکار باشد. ما امروز در نسل اول فناوری هسته‌ای قرار داریم و باید با تحقیقاتی که انجام می‌شود به نسل‌های بالاتر دست پیدا کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: با توجه به فضای موجود، دیگر اجماع سابق در مورد اعمال تحریم‌های همه جانبه علیه ایران صورت نمی‌گیرد و طرف مذاکره‌کننده چاره‌ای جز قبول مطالبات ایران ندارد.

محسنی ثانی خاطرنشان کرد: طرف مذاکره کننده فعالیت فردو و آب سنگین اراک را پذیرفته است و آنچه که امروز مورد مذاکره است، لغو یکجای تحریم‌ها است که برای طرف مقابل سنگین است.

وی در پایان با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور آمریکا درمورد فشارهای وارده از سوی کنگره در مورد عدم پذیرش توافق با ایران گفت: وقتی توافقی صورت می‌گیرد این به معنای پذیرش آن توافق از سوی هیأت حاکمه آمریکا است و رئیس‌جمهور آمریکا یا باید توافق را بپذیرد و یا باید پاسخگوی افکار عمومی باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها