امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125712
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس مهدی چمران در دهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی و با حضور علی ربیعی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس مهدی چمران در دهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی و با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد اظهار داشت: دنیای اسلام، اتحاد لازم را ندارد و همین امر باعث شده که برخی از گروهک‌ها دست‌ساخته اسرائیل، آمریکا بزرگترین جنایات را بر مسلمین وارد کنند.

وی تصریح کرد: انشاءالله کشور بحرین و یمن هم به آزادی کامل خود دست پیدا کنند و از شر دشمنان رها شوند.

چمران در ادامه باا شاره به حذف طرح انتخاب شهرداران توسط شورای حل اختلاف گفت: پس از پیگیری‌ها متن قانونی این طرح در کمیسیون شوراها حذف شد.

رئیس شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: کلیات این طرح در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تصویب رسیده است که ان‌شاءالله در نشست‌های بعدی توضیحات آن را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم طرحی را به تصویب برسانند که به نفع شوراها باشد.

چمران ادامه داد: شوراها در سال‌های اخیر نشان داده‌اند که مردم‌سالاری دینی را در محلات و منطقه‌ها به اجرا گذاشته‌اند به طوری که با اقدامات این نهاد و با همکاری شهرداران و دهیاران، چهره شهرها و روستاها نسبت به گذشته تغییر پیدا کرده است.

وی در ادامه به مذاکرات 5+1 و مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: امید داریم که دولت یازدهم در پای میز مذاکرات از اصول قرمز عبور نکنند و یک قدم از خواسته‌های ملت عقب‌نشینی نکنند که دشمنان بنا دارند با ترفندهای مختلف از پیشرفت ما جلوگیری کنند.

چمران با بیان اینکه ما به دنبال انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز هستیم، گفت: این موضوع را ما ثابت کرده‌ایم چرا که در 8 سال دفاع مقدس، سایر کشورها از بمب‌های اتمی استفاده کردند اما کشور ما هیچ‌گاه به سمت این موارد گام برنداشت.

رئیس شورای عالی استان‌ها بیان داشت: ما استفاده از بمب هسته‌ای را براساس اعتقاد اسلامی و مکتبی خود صحیح نمی‌دانیم و قطعاً در استفاده انرژی هسته‌ای به شکل صحیح آن پافشاری خواهیم کرد و این خواسته تمامی نمایندگان مردم چه در شورا و چه در مجلس شورای اسلامی است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها