امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125723
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 129
محمود سالارکیا، معاون سابق دادستان تهران و رئیس سابق کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور ...

محمود سالارکیا، معاون سابق دادستان تهران و رئیس سابق کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص وضعیت فعلی باشگاه پرسپولیس گفت: تیم پرسپولیس یکی از تیم‌های پرطرفدار در آسیاست اما تاکنون چقدر به آن بها داده‌ایم؟

وی افزود: یکی از دلایلی که من از مجموعه پرسپولیس جدا شدم اعلام مداوم شرمندگی به هواداران و طلبکاران بود.

سالار‌کیا با تاکید بر اینکه متاسفانه ما به جای باشگاه‌داری تیم‌داری می‌کنیم، افزود: آن چیزی که به باشگاه آسیب رسانده وابستگی آن به دولت است، دقیقا همان آسیبی که ما از وابستگی به نفت می‌خوریم، به نظرم بحث خصوصی‌سازی باشگاه‌ها که چند سال است مطرح شده می‌تواند وضعیت را بهتر کند و من به نوبه خود در مدتی که در باشگاه پرسپولیس حضور داشتم برای خصوصی‌سازی این باشگاه کار کردم.

مدیرحقوقی سابق باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: نباید درباره باشگاه آنقدر سیاه‌نمایی کنیم که اگر کسی آن را خرید بگوییم نجاتش داده است. تنها برند باشگاه آنقدر ارزشمند است که مبلغ قابل توجهی برایش هزینه می‌پردازند اما با این همه مسائل دارایی پرسپولیس چقدر است؟

وی ادامه داد: پرسپولیس با وجود این همه مشکلات در اختیار بخشی به عنوان اسپانسر قرار گرفته که تنها 30 میلیارد برایش هزینه کرده‌اند پس بدهی‌ها چه می‌شود؟ این 30 میلیارد تنها کفایت کادر فنی و بازیکنان را می‌کند.

سالار‌کیا در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه در باشگاه پرسپولیس کار کارشناسی صورت نگرفته گفت: قرار نیست فقط به یک باشگاه پول تزریق شود بلکه باید در اختیار کسی باشد که فکر اقتصادی قوی‌ای داشته باشد. قرار نیست ما هر چیزی را خودمان تجربه کنیم بلکه باید از تجربه کشورهایی که فوتبال‌شان حرف زیادی برای گفتن در دنیا دارد، استفاده کند. متاسفانه ما حرفه‌ای حرف می‌زنیم اما آماتور عمل می‌کنیم و همین باعث شده تا ما با شکست مواجه شویم.

وی در پاسخ به این سوال که چه عاملی باعث شد تا فساد در فوتبال آنقدر زیاد شود که سازمان بازرسی هم ورود پیدا کند، گفت: فساد یا تخلفاتی که در راستای فوتبال اتفاق می‌افتد ناشی از عدم نظارت در چگونگی اداره باشگاه‌هاست.

رئیس سابق کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: با وجود این شرایط طبیعی است که هر کسی به خودش اجازه دهد بازیکنی سطح پایین را با مبلغی بالا بفروشد ما معیاری برای ارزشیابی و تعیین قیمت نداریم و همین امر سبب می‌شود تا یک بازیکن سطح پایین از لحاظ قیمت به اوج خود برسد.

وی در پایان گفت: امروز فوتبال به عنوان یک ورزش سیستماتیک مطرح است. باید سیستم‌های رعایت شود و هر وقت فوتبال مدرن حاکم شد می‌توانیم کاهش تخلفات را در فوتبال شاهد باشیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار