امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125726
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در حاشیه

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در جمع دانشجویان علوم پزشکی اظهار داشت: ما برای سال آینده حداقل کاری که کرده‌ایم این بوده که مذاکراتی داشته باشیم تا سرفصل بودجه فرهنگی جدا شده و رقم آن مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه امسال سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و اراده جهانی نامگذاری شده گفت: تلاش داریم بتوانیم در بخش فرهنگی عملکرد خوبی داشته باشیم.

فراهانی با اشاره به مدت 4 ماهه حضور خود در معاونت فرهنگی وزارت بهداشت گفت: ما در این مدت کار نرم‌افزاری کردیم تا بتوانیم دانشگاه‌ها را بر اساس توانمندی‌ها طبقه‌بندی کنیم و از یکی دو ماه دیگر تیم‌های به دانشگاه علوم پزشکی می‌آیند.

وی در خصوص وضعیت معیشتی دانشجویان علوم پزشکی گفت: در حوزه تامین معیشت دانشجو هیچ صحبت دقیقی نشده و حتی در مورد آموزش هم گفته شده در حد کفایت دولت صورت گیرد در حالی که دولت در منابعش با مشکل روبرو است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه به دنبال امکانات رفاهی مناسب برای دانشجویان هستیم گفت: ما می‌خواهیم معیشتی را برای دانشجویان ایجاد کنیم که خلع زمان کرده باشیم و تقریبا سرویس‌دهی به آنها چیزی شبیه هتلینگ باشد تا با کمبود وقت مواجه نشویم.

فراهانی ادامه داد: برای تمامی این فکرها برنامه‌ریزی شده و وزیر بهداشت هم ما را همراهی می‌کند ضمن اینکه به زودی 50 میلیارد به حوزه فرهنگی دانشجویی تزریق می‌شود تا مشکلات کسری برطرف شود.

وی در خصوص انتشار نشریات دانشجویی هم گفت: ما به دنبال ایجاد انگیزه در بین دانشجویان هستیم و در این زمینه جشنواره‌های مختلف دانشجویی را برگزار کرده‌ایم در هر صورت برای رشد کیفی و کمی نشریات دانشجویی علاوه بر ایجاد انگیزه نیاز به آموزش و فراهم کردن بستر‌های مورد‌نیاز داریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها