امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125738
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار  قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با

به گزارش خبرنگار  قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با خبرنگاران این رسانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در خصوص تصویب لایحه افزایش اختیارات وزیر دادگستری گفت: بحث افزایش اختیارات نست بلکه بحث تعیین و تکلیف است، ما به دنبال افزایش اختیارات نیستیم، ما یک وزارت فخیمه هستیم که در افق قوا حرکت می‌کنیم و می‌خواهیم برای این وزارت تعیین تکلیف شود. باید مشخص شود که وظیفه ما چیست کم  و زیاد وظایف برای ما چندان مهم نیست.

وی ادامه داد: ما به حدی  که توان داریم به دولت و قوه قضائیه کمک می‌کنیم. وطیفه من کمک به قوه قضائهی است اما چون تعیین تگلیف نشده ابهام و ظرفیت خالی وجود دارد.

پور محمدی تصریح کرد: حضرت آقا در تعیین سیاست‌های قضایی به استفاده از ظرفیـت‌های دادگستری تاکید داشتند ما یک وزارتی با یک سری اختیارات تمام هستیم و جایگاه فعالی در دولت داریم ضمن این که حضور ما در مجلس جدی است، بحث بر سر این است که باید از ظرفیت‌ها خوب استفاده شود بنابر این ما الان به دنبال تعیین تکلیف هستیم.

وزیر دادگستری در خصوص لایحه جامع وکالت و این که آیا این لایجه قضایی است یا خیر گفت: این لایحه ابعاد قضایی و غیر قضایی دارد و بحث در مورد آن بسیار گسترده است اما از آنجایی که این لایحه با دستگاه قضایی رابطه دارد به این دستگاه سپرده شد.

وی ادامه داد: در هر صورت این لایحه باید به دولت بیاید، حداقل دولت در بخش غیر قضایی می‌تواند نظر دهد ما سعی کردیم ددولت تا آنجایی که می‌تواند رعایت استقلال قضا و ارتباط وکلا با دستگاه قضایی را در نظر گیرد. اما قوه قضائیه دیدگاه متفاوتی دارد و معتقد است که نظرشان کاملا تامین نشده اما دولت تا جایی که توانسته سعی کرده نظر آنها را تامین کند.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه بحث لایحه وکالت بحث حقوق عامه است گفت: وکلا عناصر تعیین کننده در احقاق حقوق مردم هستند ،ما الان نزدیک 60 هزار وکیل و 100 هزار حقوقدان داریم البته خود وکلا حوزه قضایی و برخی حقوقدانان نسبت به این قضیه انتقاد دارند.

وزیر دادگستری در خصوص آخرین وضعیت منشور حقوق شهروندی گفت: این منشور یک تجمیع بین قوانین و مقررات و یک بیانیه است بنابر این هنرمندی و دقت زیادی را طلب می‌کند این که تاخیر داشته مشکلی ندارد بلکه باید خوب تنظیم شود در هر حال معاونت حقوق رئیس جمهور پیگیری این لایحه است.

وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده وکیل 32 میلیاردی گفت: در این پرونده اتفاق تازه‌ای نیفتاده و رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد.

وی همچنین در خصوص اموال مه‌آفرید گفت: ما در حال تعقیب موضوع هستیم پیگیری اموال کار جاری ماست خوشبختانه اموال وی موجود است. مشکل بزرگ ما پرونده بابک زنجانی است که حجم بالایی دارد بنابر گزارش اخیری که ما گرفته‌ایم هنوز پیشرفت خوبی نداشته‌ایم.

وزیر دادگستری پیرامون قول مساعد خود به سازمان زندان‌ها برای حمایت از زندانیان گفت: ما وزیر دستگاه‌ قضایی هستیم و بخشی از منابع سازمان زندان‌ها را تامین کرده ایم در حال حاضر 70 میلیارد برای تکمیل اردوگاه‌های مواد مخدر مصوب شده و قرار است وجوه آن پرداخت شود و امیدواریم تا آخر امسال و اوایل سال آینده 7 یا 8 اردوگاه مواد مخدر را تحویل بگیریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها