امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125744
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالقادر فایز» در نشست خبری خود در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها به ...

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالقادر فایز» در نشست خبری خود در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها به تشریح نقش رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های منطقه اعم از مطبوعات و شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی در پوشش تحولات پرداخت و گفت: اولویت شبکه خبری الجزیره در وهله اول کشورهای عربی و در وهله دوم جهان اسلام است.

وی با تأکید بر لزوم شناخت دشمن و دشمن شناسی برای مقابله خوب و موثر با آنها تأکید کرد و گفت: در وهله اول حوادث کشورهای عربی و در وهله بعدی حوادث و رویدادهای جهان اسلام برای شبکه الجزیره مهم است.

فایز با اشاره به اینکه شبکه خبری عربی الجزیره در آغاز کار با توجه به نبود رقبا در سطح منطقه از 150 میلیون مخاطب برخوردار بود، گفت: آمار موسسات معتبر بین‌المللی نشان می‌دهد که شبکه خبری عربی الجزیره در آغاز کار خود از 150 میلیون مخاطب برخوردار بود اما این تعداد هم اکنون از 150 میلیون نفر به 90 میلیون نفر کاهش یافته است چرا که کم کم شبکه های رقیب دیگری پا به صحنه گذاشتند.

وی افزود: آمار این موسسات معتبر نشان می‌دهد که شبکه خبری عربی الجزیره در آغاز با برخورداری از 150 میلیون شبکه و اکنون نیز با وجود کاهش شمار مخاطبان این شبکه به 90 میلیون نفر، بازهم اولین شبکه از نظر شمار مخاطبان در منطقه به شمار می رود و در صدر شبکه‌ها قرار دارد.

فایز با اشاره به تحولات منطقه اعم از جنگ، بیداری اسلامی گفت: منطقه ما اکنون دچار مشکلاتی است و متأسفانه برخی رسانه ها راه را گم کرده‌اند. این مرحله خطرناک است.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظیفه‌های رسانه‌ها، قانع کردن مخاطبان درباره خبرها است، گفت: از نظر من، عصر کنونی، عصر رسانه نیست بلکه عصر مخاطب است.

فایز به حضور شبکه عربی الجزیره در تهران از آغاز تأسیس خود در سال 1996 میلادی تاکنون اشاره کرد و گفت: شبکه عربی الجزیره همواره در ایران حضور داشته است و حتی اکنون نیز که شبکه‌های بین‌المللی دیگری نظیر اسکای نیوز ، العربیه و «بی‌بی‌سی» عربی در ایران حضور ندارند، شاهد هستیم که شبکه عربی الجزیره در ایران حضور دارد.

وی افزود: این امر دو پیام دارد؛ نخست اینکه شبکه عربی الجزیره این توانمندی را دارد که در این مرحله پرتنش منطقه، سخت کار و فعالیت کند و همچنین مقررات و قوانین ایران را رعایت کرده و درچارچوب آنها حرکت کند.

فایز با اشاره به نقش آفرینی ایران در منطقه و مهم بودن حضور رسانه ها در این کشور تاکید کرد: شبکه الجزیره روابط محکمی با ایران دارد. ایران یک کشور معمولی یا کوچک نیست بلکه ایران خیلی بزرگ و تاثیرگذار است و نفوذ سیاسی، اقتصادی و دینی دارد و از این رو، مهم است که ما در ایران حضور داشته باشیم و ما نظرات ایران را به جهان منتقل می کنیم.

مدیر شبکه خبری الجزیره در تهران گفت: ما یک شبکه مستقل هستیم و 13 خبرنگار این شبکه در عراق و سوریه و سایر کشورها به دست رژیم های عرب، آمریکا و اسرائیل کشته شده‌اند.

وی در ادامه این نشست به سوالات مطرح شده حاضران درباره فعالیت‌ها و نوع پوشش خبری شبکه الجزیره درقبال تحولات منطقه پاسخ گفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها