امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12576
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۶
تعداد بازدید: 170
«علی فربین» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: باید جایگاه قرآن و ...

«علی فربین» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: باید جایگاه قرآن و فعالیت‌های قرآنی را در کشور تقویت کنیم.

وی با انتقاد از ضعیف بودن سطح برخی از شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن افزود: برای ارتقای سطح کیفیت مسابقات بین‌المللی قرآن باید فیلم تلاوت افرادی که داوطلب شرکت در مسابقه هستند، کارشناسی شود و از برگزیدگان و نخبگان برای شرکت در این مسابقات دعوت به عمل آید.

فربین خاطرنشان کرد: این تصور که حضور قاریان کشورهای دیگر باعث تبادل فرهنگی می‌شود تفکری اشتباه است که باید در این امر تجدیدنظر کرد؛ چرا که حضور قاریان ضعیف در مسابقات بین‌المللی قرآن باعث پایین آمدن سطح کیفی مسابقات می‌شود.

وی ادامه داد: برای ارتقای سطح کیفی رقابت‌های بین‌المللی قرآن کریم باید رایزن‌های فرهنگی کشور با هماهنگی اوقاف در گزینش داوطلبان شرکت در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جلسات هم‌اندیشی برگزار کرده و در انتخاب افراد سهیم باشند.

این استاد قرائت قرآن با اشاره به روند رو به رشد مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اظهار داشت: سطح مسابقات قرآن از گذشته تاکنون رشد قابل توجهی داشته است، اما باید در بخش توجه به مفاهیم قرآنی تلاش بیشتری صورت گیرد.

فربین با بیان اینکه با قرائت قرآن کریم باید به مفاهیم قرآنی دست یابیم، گفت: سازمان اوقاف و متولیان برگزاری مسابقات قرآنی باید در بحث آموزش تلاش بیشتری کنند.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون سرمایه‌گذاری اصلی در بخش حفظ قرآن است، ادامه داد: توجه به آموزش در بخش‌های قرائت و مفاهیم قرآن کریم یکی از مهم‌ترین راهکارهای تبیین آموزه‌های دینی در کشور و پش زمینه پرداختن به حفظ قرآن کریم است.

این قاری بین‌المللی با بیان اینکه شبکه‌های رسمی صدا و سیما باید مدبرانه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را پوشش دهند، گفت: متولیان برگزاری مسابقات قرآن با ارتقای سطح کیفی، می‌توانند انگیزه حضور افراد را در این مسابقات افزایش دهند و اگر این مسابقات جذابیت کافی را داشته باشد، امکان هم‌زمان پخش مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از تمامی شبکه‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار