امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125775
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تدابیر شدید امنیتی در مناطق مختلف بحرین در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور که ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تدابیر شدید امنیتی در مناطق مختلف بحرین در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور که قرار است طی ماه جاری میلادی برگزار شود، اتخاذ شده است و مسئولان امنیتی مانع برگزاری تظاهرات و اعتراضات مردمی مسالمت‌آمیز می‌شوند.
مزدوران امنیتی آل‌خلیفه با یورش به منازل خانواده شهدای بحرینی، اقدام به بازداشت خودسرانه زنان و مردان بحرینی کردند که در این میان یک کودک ۶ ماهه شیرخواره نیز به همراه مادرش به بازداشتگاه منتقل شد.
مرکز آزادی ها و حقوق بشر وفاق با درخواست آزادی فوری بازداشت شدگان، اینگونه بازداشت ها را خودسرانه دانست و گفت: این اقدامات مانع تلاش های مردم برای دستیابی به حقوق سیاسی و مدنی و آزادی بیان نخواهد شد.
به گزارش خبرگزاری «آسیا نیوز»، وزارت کشور بحرین در چارچوب سرکوب اعتراضات مردمی در آستانه برگزاری انتخابات به احزاب و تشکل مسئول سازماندهی اعتراضاتی که قرار است روز شنبه آینده مقابل وزارت کار در شهر عیسی برگزار شود، هشدار داد که این تظاهرات شکل نگیرد.
یکی از اعضای این تشکل گفت: وزارت کشور بحرین به دلیل نزدیکی زمان برگزاری انتخابات پارلمانی و شهرداری طی ماه جاری مانع برگزاری این تظاهرات می‌شود.
پادشاه بحرین دستور برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور در بیست و دوم نوامبر را صادر کرد، این در حالی است که شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین از مردم انقلابی بحرین خواست تا انتخابات پارلمانی را تحریم کنند.
سلمان گفت: «اگر اوضاع بر همین منوال باشد و تغییری نکند و به یک راه حل سیاسی بین انقلابیون و حکومت نرسیم من از همه میخواهم که این انتخابات را تحریم کنند. من در این انتخابات شرکت نمیکنم و از شما هم میخواهم تا شرکت نکنید».
گروه‌های مخالف نیز در بیانیه اخیر خود تاکید کردند که در انتخابات «جعلی» حکومت شرکت نخواهند کرد.
از زمان اعتراض‌های سال ۲۰۱۱ گفت‌وگوهایی با هدف پایان دادن به تنش‌ها انجام شده، اما بی‌نتیجه بوده و اعتراض‌ها به صورت پراکنده ادامه داشته است.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها