امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125776
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اوباما در کنفرانس خبری مشترک با همتای میانماری در «رانگون»، به اظهارنظر درباره مسائل این ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اوباما در کنفرانس خبری مشترک با همتای میانماری در «رانگون»، به اظهارنظر درباره مسائل این کشور و دیگر موضوعات پرداخت.

رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانس خبری مشترک با همتای میانماری خود گفت: «با رئیس‌جمهور میانمار درباره نیاز به کار برای حفاظت از حقوق اقلیت مسلمانان این کشور گفتگو کردم».

اوباما با اشاره به انتخابات آتی ریاست جمهوری میانمار هم گفت: «انتخابات 2015 ریاست جمهوری میانمار باید آزاد، فراگیر و شفاف برگزار شود».

«تین سین» رئیس‌جمهور میانمار هم در پاسخ به اظهارنظر همتای آمریکایی این چنین گفت: «برای پرداختن به موضوعات و نگرانی‌های مدنظر رئیس‌جمهور اوباما، زمان نیاز است».

اوباما اگرچه از رویکرد کلی همتای میانماری خود و آنچه «رهبری سین در فرآیند دموکراتیک در میانمار» خواند، تمجید کرد اما با اشاره به لزوم توجه به حقوق اقلیت‌های مسلمان گفت: «از نظر ما این فرآیند(دموکراتیک) کامل نشده و ناقص است».

به گزارش خبرگزاری «رویترز» اوباما روز پنجشنبه پس از پایان سفر چند روزه به پکن وارد رانگون پایتخت میانمار شده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار