امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125777
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
حسین کمالیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بانکوک در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اعلام این خبر گفت: در ...

حسین کمالیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بانکوک در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای توافقنامه انتقال محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و دولت تایلند و پیرو تلاش های به عمل آمده از سوی بخش کنسولی سفارت ایران در بانکوک، امشب 2 نفر دیگر از زندانیان ایرانی در تایلند برای سپری کردن بقیه دوره محکومیت خود به کشور منتقل خواهند شد.

وی افزود: با انتقال این 2 نفر طی 6 ماهه اخیر حدود 10 نفر از محکومان ایرانی از زندان های تایلند به داخل کشور منتقل شده اند و اقدامات و هماهنگی های لازم برای انتقال تعداد دیگری از این محکومان در دست اقدام است که به محض حصول نتیجه، به اطلاع خواهد رسید.

سفیر ایران با تأکید بر توجه ویژه هموطنانی که به تایلند سفر می کنند، توجه ویژه آنان را نسبت به قوانین و مقررات این کشور خصوصا در مورد مواد مخدر یادآور شد و اعلام کرد: بیش از 90 درصد از محکومان ایرانی در زندان های تایلند به دلیل مسائل مربوط به مواد مخدر در زندان های این کشور به سر می برند که اغلب آنها نیز قربانی باندهای مواد مخدری بوده اند که در این منطقه مشغول به فعالیتند.

کمالیان ضمن تأکید بر ضرورت هوشیاری و توجه لازم در انجام سفر و پرهیز از اعتمادهای نامناسب، به هموطنانی که قصد عزیمت به این کشور را دارند، توصیه کرد که با هوشیاری و توجه بیشتر نسبت به موضوع دقت لازم را به عمل آورند.

خاطرنشان می کند تعداد ایرانیان محکوم در زندان های تایلند رقمی بیش از 170 نفر را شامل می شود که بسیاری از آنان به حبس های طویل المدت و تعدادی نیز به حبس ابد محکوم شده اند.

انتهای پیام/

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها