امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125779
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منطقه کردستان عراق و دولت بغداد درباره مسایل نفتی به توافق رسیدند. به گزارش پایگاه

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منطقه کردستان عراق و دولت بغداد درباره مسایل نفتی به توافق رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری «اخبار العراق»، دولت اقلیم کردستان عراق امروز پنجشنبه نشست مشترک مسئولان کردستان و دولت مرکزی عراق درباره مسایل نفتی را موفقیت آمیز خواند.

«عادل عبدالمهدی» وزیر نفت دولت مرکزی عراق روز پنجشنبه برای گفتگو با مسئولان حکومت منطقه کردستان درباره نفت وارد اربیل شد.

دولت کردستان عراق همچنین اعلام کرد که دو طرف به راه حل «جامع و عادلانه» برای حل مشکلات دو طرف در زمینه نفتی رسیدند.

دولت کردستان همچنین اعلام کرد که بر اساس این توافق، دولت مرکزی باید 500 میلیون دلار به اربیل پرداخت کند و در مقابل دولت اقلیم کردستان نیز 150 هزار بشکه نفت خام خود را در اختیار دولت مرکزی قرار خواهد داد.

در نشست امروز وزیر نفت عراق، نخست وزیر اقلیم کردستان و معاون وی حضور داشتند.

قرار بود در این نشست، احتمال ارتباط لوله نفت کرکوک به لوله های نفتی مرتبط با چاه های این منطقه در بندر جیهان ترکیه نیز مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.
صادرات نفت اقلیم کردستان بدون موافقت دولت مرکزی عراق منجر به ایجاد تنش میان اربیل و بغداد شد و به دلیل این اختلافات بودجه اقلیم کردستان از سوی دولت مرکزی عراق حدود ۱۰ ماه است که قطع شده است.

انتهای پیام/ح

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها